Як усунути розширені пори та позбутись чорних цяток на обличчі?
Проблема розширених пор та часта поява чорних цяток зустрічається дуже часто у людей підліткового віку, але також поширена і серед старшого покоління. Як з цим можна впоратись? Чи можливо звузити пори за допомогою косметики і очистити шкіру від чорних цяток назавжди? На ці питання ми постараємось відповісти у статті.
Причини виникнення розширених пор на обличчі
Пори - дуже важливий “орган” на шкірі людини. Саме з їхньою допомогою шкіра дихає, виводить продукти обміну у вигляді поту, а також здатна приймати і накопичувати різні корисні речовини. В нормальному стані пори майже непомітні і не викликають дискомфорту, але якщо шкіра і організм в цілому знаходиться в несприятливих умовах, у них виникають запалення, які ведуть до появи вугрів, прищів і т.і. Це викликає не лише естетичний дискомфорт, але й викликає фізичні незручності. Причин виникнення розширених пор є декілька, як внутрішніх, так і зовнішніх:
Тип шкіри
Зазвичай розширені пори з’являються у людей з комбінованим та жирним типом шкіри. Це фізіологічна реакція на потребу організму виводити більше шкірного сала - протоки повинні розширитись. При інтенсивному виділенні себуму пори мають властивість закупорюватись і, як наслідок, утворювати чорні цятки або запалення, що веде до появи акне.
Спадковість
Шкіра - це орган, особливості якого заложуються у нас генетично. Вченими доведено, що ширина пор, а також тип шкіри дуже часто передаються нам у спадок. Якщо ви страждаєте від розширених пор, вірогідно така ж проблема є у когось із ваших батьків, незалежно від статі.
Загальний стан організму
На появу розширених пор та акне часто впливають збої в роботі ЖКТ та ендокринній системі, нестача вітамінів, зловживання високовуглеводною, жирною, гострою їжею та газованими напоями, гормональна нестабільність, стрес. Також спостерігається, що пори можуть розширюватись з віком, адже шкіра стає менш еластичною і розтягнутою, внаслідок чого пори стають більш помітними.
Неправильний догляд
Незмитий макіяж, нехтування ексфоліацією та щоденним вмиванням - найпоширеніша причина появи розширених пор. Бруд, косметика, жир та залишки омертвівшої шкіри закупорюють та розширюють сальні протоки. Неправильно підібрана косметика також може нанести велику шкоду шкірі. Наприклад, коли ви стараєтесь сушити жирну шкіру агресивними засобами, це дає зворотній результат.
Навколишнє середовище
Найчастіше з проблемою розширених пор та чорних цяток стикаються жителі міст, де нормою життя стають вихлопні гази, пил, смог, жорстка вода і т.д. Усі ці часточки також закупорюють, запалюють та розширюють сальні протоки. Причиною може стати також вплив УФ-променів, які негативно впливають на шкіру загалом і на стан пор зокрема.
Як доглядати за шкірою з розширеними порами та чорними цятками?
Розширені пори та чорні цятки - характерна ознака жирної або комбінованої шкіри. Найбільш помітні в Т-зоні (чоло, ніс та підборіддя). На щоках може бути різна ситуація - пори можуть бути і розширеними, і виглядати нормально, або взагалі на цій зоні шкіра може бути сухою і лущитись.
Ні в якому разі не видавлюйте чорні цятки самостійно! Усю поверхню шкіри застеляють клітини плоского епітелію. Якщо його не відлущувати, шкіра стає більш плотною, пори “змикаються” і, як наслідок, запалюються і перетворюються на акне. Якщо ви будете самостійно видавлювати чорні цятки, то, як мінімум, збільшите розмір своїх пор, як максимум травмуєте шкіру і занесете інфекцію.
Що ми можемо вдіяти? Одразу хочемо попередити, що прибрати чорні цятки назавжди не вийде, так як найчастіше це генетика. Але! Візуально можна зробити їх менш помітними за допомогою правильно підібраної косметики та послуг лікаря-косметолога.
Догляд за жирною шкірою вдома
1. ОЧИЩЕННЯ. Чиста шкіра - ключ до мінімізації розширених пор та стану шкіри загалом. Очищувати шкіру потрібно два рази на день - вранці та ввечері. Для жирної шкіри найкраще підійдуть засоби з антисептичними, порозвужувальними та матуючими складниками, найчастіше у виді гелів та пінок. Краще за все вибирати косметику на рослинній основі, яка не травмуватиме шкіру. Глибоке очищення - скраби, пілінги чи очищувальні маски - варто використовувати не частіше, ніж 1-2 рази на тиждень.
2. ТОНІЗАЦІЯ. Етап, яким часто нехтують в щоденному догляді, так як не розуміють наскільки він важливий. То навіщо ж він потрібен? Справа в тому, що шкіра має свій природний Ph-баланс, іншими словами - кислотно-лужне середовище. Очищувальні засоби мають переважно лужний склад, а отже руйнують кислотність шкіри. Тому після вмивання нам необхідно усунути дисбаланс і нормалізувати кислотність Саме за це і відповідає тонік. Його треба використовувати на щоденній основі після кожного вмивання. Він допоможе прибрати залишки бруду та очищувального засобу. Звертайте особливу увагу на склад - тонік не повинен містити спиртів.
3. ЗВОЛОЖЕННЯ. Існує міф, що жирну шкіру треба підсушувати, а не зволожувати. Поняття “зволоження” та “жирність” взагалі ніяк не пов’язані. Навпаки, якщо надто сушити шкіру, вона буде продукувати ще більше шкірного сала. Запам’ятайте, зволоження потрібне усім типам шкіри! Треба обрати легий крем, який буде проникати всередину і не залишати плівки, створюючи парниковий ефект і комфортні умови для розмноження бактерій.
МАСКИ. Обов’язковий ритуал для всіх типів шкіри 2-3 рази на тиждень для більш інтенсивного догляду. Для жирної шкіри краще обирати очищувальні та порозвужувальні маски з адсорбентами. У їхньому складі можуть бути глина або вугілля, які здатні витягувати забруднення та усувати запалення.
Для догляду за жирною шкірою обирайте комплексні рішення. Регулярне виконання усіх вищезгаданих кроків помітно покращить стан шкіри, звузить пори, візуально зменшить появу чорних цяток та зніме запалення. Рекомендуємо звернути увагу на комплекс від розширених пор та чорних цяток IRENE BUKUR, який на 90% складається з рослинних компонентів. До нього увійшли 4 продукти:
Ексфоліант-крем Pure Skin. Завдяки мікроабразивному комплексу Microderm та рослинними оліям засіб вирівнює тургор шкіри, відновлює та зволожує без травмувань та подразнень. (1-2 рази на тиждень)
Гель для вмивання Balance. Безсульфатна формула з рослинним пребіотиком глибоко очищує, нормалізує рH і матує шкіру. Рослинні екстракти відновлюють водний баланс та пом’якшують. (вранці та ввечері)
Тонік Balance. Збалансована формула з ірисом та ретинолом звужує пори, заспокоює і відновлює шкіру, справляє протизапальну дію.
Детокс-маска Anti-Pollution. Завдяки адсорбентам, альфа-гідрокислотам та рослинним екстрактам маска виводить зайвий жир та бруд, зволожує, освітлює та відновлює шкіру зсередини.
Звуження пор за допомогою косметологічних процедур
На сьогоднішній день косметологія надає широкий вибір процедур, які допомагають впоратись з проблемою розширених пор та чорних цяток. Їхній вибір залежить від різних факторів, тож обов’язково проконсультуйтеся з лікарем-косметологом, щоб обрати найбільш дієвий для вас варіант.
Механічна чистка
Найпоширеніша та найдоступніша процедура для очищення пор. Існують різні види чисток, але дли жирної шкіри все ж найдієвішою буде механічна. Під час процедури косметолог розпарює вашу шкіру або відлущує за допомогою косметичних засобів, а потім очищує пори за допомогою спеціальних апаратів або вручну.
Дарсонвалізація
Це метод імпульсного впливу на шкіру за допомогою електричного току високої частоти. Дарсонвалізація покращує кровообіг і пришвидшує регенерацію клітин, внаслідок чого нормалізується секреторна функція сальних залоз на проблемних зонах і пори звужуються.
Лазерна шліфовка
Лазерне випромінювання сприяє звуженню пор, а також допомагає боротись з невеличкими шрамами і рубцями, вирівнює рельєф шкіри. Особливо рекомендуємо цю процедуру, щоб усунути наслідки акне.
Кріотерапія
Процедура проводиться спеціальним апаратом, який під високим тиском подає на шкіру рідкий азот. Через вплив низьких температур покращується тонус шкіри, звужуються пори, усувається акне та запалення.
Мікродермабразія
Це дбайливий варіант механічного пілінгу для обличчя. Під час процедури використовують спеціальний апарат з алмазною головкою, яка ніжно відлущує та очищує омертвілі клітини та звужує пори.
Хімічний пілінг
Процедуру проводять за допомогою спеціального хімічного засобу, який наносять на обличчя. Він сприяє ексфоліації і “знімає” верхній ороговілий шар епідермісу, що примушує шкіру оновлюватись. Хімічний пілінг також вирівнює тон шкіри, звужує пори та розгладжує зморшки.
Профілактика розширених пор
1. Окрім домашнього догляду та косметологічних процедур, зверніть увагу на щоденні звички:
2. Перед макіяжем обов’язково наносьте крем. Це дозволить попередити “провалювання” декоративної косметики вглиб пор.
3. Не носіть мейкап довше, ніж 7 годин. Це шкідливо тим, що засоби почнуть окислятися і провокувати появу чорних цяток.
4. Обов’язково змивайте не лише макіяж, а й міцелярну воду. Міцели діють як магніти, а отже увесь бруд, який ви змили за допомогою міцелярної води просто залишається на шкірі і закупорює сальні протоки.
5. Не вмивайтеся гарячою водою. Це лише сприяє розширенню пор.
6. Не травмуйте шкіру грубими скрабами. Це може провокувати запалення.