Що таке пептиди? Ваш секрет молодості | Irene Bukur

Що таке пептиди? Ваш секрет молодості

Що таке пептиди? Ваш секрет молодості

Поняття “пептиди” уже давно вийшло за рамки наукових кіл і все частіше обговорюється щоденно тисячами жінок. Особливо, якщо ви цікавитесь антивіковою косметологією. Нам уже недостатньо просто вірити у чудодійність тих чи інших компонентів, ми хочемо розуміти що і як працює, щоб робити вибір усвідомлено. Давайте детальніше розберемося що таке пептиди, для чого вони та як впливають на шкіру.

Що таке пептиди і звідки ми про них знаємо?

По своїй суті пептиди - це білкові сполуки, які складаються з невеликого ланцюжка амінокислот (від 2 до 50). Не плутайте їх з повноцінними протеїнами або білками, вони складаються з декількох ланцюжків, а кількість амінокислот становить більше 100. Дуже часто в термінології зустрічають назви “дипептид”, “гексапептид”, “поліпептид” і т.д. Ось ця перша приставка і означає кількість амінокислот (2, 6 і т.д.). Ми не будемо вдаватися до біохімії та розповімо про найбільш поширені пептиди, які використовують у косметології, а саме ті, які складаються з кількох або десятків пептидів.

Про існування пептидів вперше стало відомо у 1902 році. Їх відкрив нобелівський лауреат Еміль Фішер. Він помітив, що амінокислоти, які утворюють білки, мають особливий зв’язок. Простими словами, вони складаються воєдино як пазл. Утворений ланцюжок з амінокислот він і назвав пептидом, а згодом довів, що ці пептиди утворюють глобальнішу сполуку - протеїни. 

Нині науковці-хіміки апелюють двома поняттями видів пептидів: натуральними і синтезованими. Натуральні можна отримати за допомогою хімічної реакції між водою і білком, а синтетичні в процесі розпаду білків на амінокислоти або окремі ланцюжки. Вивчення останнього процесу дозволяє вченим створювати все нові і нові пептиди, дію яких можна направити прицільно на вирішення потрібних завдань.

Як працюють пептиди?

Для нормального функціонування клітин вкрай необхідне регулярне оновлення. В молодому віці цей період складає 21 день. За цей час в клітинах синтезується новий білок, який підтримує життєздатність організму. З віком цей період подовжується, природні механізми вироблення білка сповільнюються і запускаються процеси старіння.

Пептиди здатні стимулювати клітини шкіри відновлюватись, підсилювати синтез колагену, еластину, глікозаміногліканів (наприклад, гіалуронової кислоти) та інших не менш важливих елементів, які напряму впливають на здоров’я та молодість шкіри. Ще одна важлива функція, яку здатні виконувати пептиди - нейтралізація запалень, впливу вільних радикалів та підвищення імунітету шкіри. 

Важливо розуміти, що пептиди - це не лише зовнішні сполуки, які ми можемо вводити в організм. Пептиди є у нашому власному тілі. Їх виробляють клітини для регуляції їхньої діяльності. Та якщо в молодому організмі цей процес відбувається часто і регулярно, то з віком він порушується і сповільнюється, що й приводить до втрати еластичності та появи зморшок (якщо ми говоримо саме про шкіру).

Пептиди ще називають “інформаційними агентами”, через їхню здатність сполучатись з клітинними рецепторами. Пептиди інформують рецептори якимось сигналом і відповідають на нього відповідно до “запиту”. Важливо розуміти, що не всі пептиди підходять до будь-якого рецептора. Як ми вже й говорили, має скластися “пазл. Окремі види пептидів мають зв'язок з окремими видами рецепторів. 

Основні види пептидів

На сьогоднішній день вчені синтезували більше тисячі пептидів, з яких ми виділили ті, які найчастіше використовують в косметології:

Сигнальні

Це ті пептиди, які подають запит дермі на виконання конкретних завдань. Простими словами, посилають шкірі мікросигнали про те, що їй потрібно зробити. Наприклад, у випадку, коли пептид сигналізує про зниження кількості колагену, клітини починають активніше виробляти цю речовину. Найвідоміші пептиди, які використовують у косметології:

Matrixyl - стимулює вироблення колагену, що приводить до скорочення глибини зморшок та вирівнювання рельєфу шкіри.

Matrixyl 3000 - стимулює вироблення колагену та гіалуронової кислоти, що робить його дуже ефективним складником антивікової косметики.

SYN-COLL - активує ключові фактори росту і, зокрема, стимулює активне вироблення колагену.

Стабілізатори

Ці пептиди подавляють роботу ензимів, які руйнують колаген та еластин і стимулюють пігментацію шкіри. Також пептиди-стабілізатори відновлюють шкіру, яка страждає від зовнішніх негативних факторів (УФ-випромінювання, куріння та інші стрес-фактори). В косметологіїх активно використовують наступні пептиди:

Dipeptide-2 - активізує процес лімфодренажу шкіри

Oligopeptide-20 - зміцнює тургор шкіри і скорочує глибину зморшок

Progeline - покращує пружність шкіри

Нейропептиди

Це пептиди, які знижують активність хімічних речовин, які відповідають за процеси скорочення м’язів. Простими словами, роблять мімічні м’язи менш рухливими, розслабляють. Інколи їх порівнюють з ботулотоксинами через схожість дії. Ось найпопулярніші нейропептиди, які використовують в косметології:

Argireline - неінвазивна альтернатива ботоксу, яка розгладжує та усуває заломи.

Inyline - знижує гіпертонус мімічних м’язів, розслабляє їх, внаслідок чого зморшки стають менш вираженими

Leuphasyl - також розслабляє м’язи та скорочує глибину зморшок. Найчастіше його використовують на зоні лоба та навколо очей.

Транспортувальники

Як може стати зрозуміло з самої назви, ці пептиди відповідають за доставку поживних речовин до клітин шкіри. Найбільш поширені для транспортування марганцю, який має заживляючу та антисептичну дію, та іонів міді, які беруть участь у виробленні колагену.

Імунні

До них відносяться антиоксиданти, які допомагають роботі імунної системи. Імунні пептиди запускають процеси відновлення та заживляють шкіру. Наприклад, дипептид карнозин використовують під час лікування запалень та акне, після пілінгів та інших травматичних процедур. 

 

 

 

Пептиди в косметиці

Під час створення косметики використовують не природні пептиди, а їхніх синтетичних “близнюків”. Вас не повинна лякати “штучність” пептидів, навпаки - синтез пептидів, аналогічних за своїми функціями нашим власним - величезне досягнення anti-age науки. Вони більш стійкі до розпаду і діють набагато довше.

Наразі пептиди широко використовують при виробництві косметики через широкий спектр властивостей, які ми описали вище. У молодому віці (25-30 років) косметика з пептидами дозволяє продовжити активне продукування власного колагену та еластину і відтягнути необхідність більш серйозних антивікових втручань. Для зрілої шкіри пептиди становляться вкрай потрібними, якщо ви хочете виглядати молодше - скорочують кількість та глибину вже наявних зморшок.

Довгі роки компанія IRENE BUKUR веде дослідження у сфері антивікової косметики та співпрацює з передовими лабораторіями світу, аби отримати і реалізувати якісні пептиди у своїх продуктах. Пропонуємо розглянути варіанти косметичних засобів з пептидами для щоденного догляду:

Сироватка BOTOX поєднує у складі нейропептид Argireline та сигнальний пептид Syn-Coll. Це дозволяє їй м’яко розслабляти та знижувати тонус м’язів обличчя в місцях з найбільш активною мімікою (куточки очей, лоб, носогубка), боротися з першими віковими змінами та попереджувати появу нових зморшок. Сироватку BOTOX часто використовують в перервах між процедурами ін’єкцій ботулотоксину. Клієнтки відмічають, що застосування сироватки підтримує та продовжує результат.

Сироватка LIFTING містить запатентований дипептид Syn Ake, клітинний біостимулятор DMAE та гіалуронову кислоту, що дозволяє глибоко зволожити, підвищити пружність та еластичність шкіри, розгладити та скоригувати глибину заломів, захистити від впливу вільних радикалів. Сироватка LIFTING проникає в глибинні шари шкіри, покращує кровообіг, зміцнює стінки судин та помітно підтягує контур обличчя, забезпечуючи ліфтинг-ефект.

Серія антивікових кремів NEW SKIN - Денний, Нічний та Крем для контуру очей. Формула кремів на основі дипептиду Syn Ake та високотехнологічних зволожувальних комплексів підписилена антивіковим компонентом останнього покоління - бакучілом. Бакучіол - це рослинна альтернатива ретинолу, яка не має протипоказань, не має періоду звикання та не викликає сухості та подразнень. Потужний симбіоз вищезгаданих компонентів глибоко та надовго зволожує шкіру, зменшує глибину заломів і гіперпігментацію, усуває наслідки акне, підвищує еластичність та вирівнює рельєф шкіри.

Лікарі-косметологи зазначають, що вводити пептиди в шкіру ін'єкційно немає особливого сенсу, так як для потрібного ефекту вони повинні стимулювати шкіру щоденно в невеликих дозах протягом не менш, ніж декількох тижнів. Це означає, що найбільш дієвим є саме регулярний домашній догляд з пептидами. 

Як використовувати косметику з пептидами? 

Під час використання косметичних засобів з пептидами косметологи радять не використовувати продукцію різних брендів, так як пептиди можуть руйнуються при зіткненні з агресивними інгредієнтами (наприклад, кислотами). Купуючи засоби з однієї лінійки ви можете бути впевнені в сумісності косметики та отримати більш виражений і помітний результат.

Зважайте на стан шкіри. Якщо вона надто суха, або навпаки, жирна і закупорена, пептиди не будуть проникати в шкіру на всі 100%. Використовуйте креми чи сироватки з пептидами в контексті базового догляду, який має обов’язково включати в себе всі інші етапи: очищення, тонізацію, ексфоліацію, себорегулюючі захисні креми по типу шкіри.

Косметику з пептидами не рекомендовано жінкам з псоріазом, злоякісними утвореннями і цукровим діабетом. Також у вас може бути особиста непереносимість або алергічні реакції. 

Не варто використовувати косметику з пептидами в юному віці, адже основне завдання цього потужного компонента - боротьба з віковими змінами. Якщо надто рано стимулювати і без того працюючі механізми, ви можете загальмувати вироблення власного колагену та еластину, внаслідок чого отримаєте протилежний ефект - шкіра передчасно втратить пружність та еластичність і потребуватиме постійного впливу “ззовні”. Орієнтовний старт для використання пептидів - 25-30 років. В цьому віці можна діяти локально: на зону навколо очей, лоб, носогубку. Ближче до 40 косметику з пептидами можна наносити регулярно на все обличчя.

Наберіться терпіння. Пептидна косметика не дає миттєвих результатів. Під час використання вкрай важлива регулярність та тривалість - такий підхід забезпечує видимий результат. Перші зміни ви помітите через кілька тижнів.

Результат від використання косметики з пептидами також залежить від послідовності і правильності нанесення. Пептиди мають низьку молекулярну вагу, що дозволяє їм проникати вглиб шкіри, але це стане неможливим без попередньої очистки. Наносьте пептидні засоби після очищення шкіри від пилу, бруду, жиру та залишків косметики. 

Рекомендовані товари

Денний крем для обличчя “Anti-age” серії New Skin з бакучіолом

Денний крем для обличчя “Anti-age” серії New Skin з бакучіолом

Серія New Skin - це глибока омолоджувальна експерт-програма, яка активізує «клітини довголіття..

2089 грн

Нічний крем для обличчя “Anti-age” серії New Skin з бакучіолом

Нічний крем для обличчя “Anti-age” серії New Skin з бакучіолом

Серія New Skin - це глибока омолоджувальна експерт-програма, яка активізує «клітини довголіття..

2089 грн

 Крем для контуру очей “Anti-age” серії New Skin з бакучіолом

Крем для контуру очей “Anti-age” серії New Skin з бакучіолом

Серія New Skin - це глибока омолоджувальна експерт-програма, яка активізує «клітини довголіття..

1539 грн