Вплив ензимного пілінгу на шкіру обличчя

Що таке ензимні або ферментні пілінги та як вони впливають на шкіру обличчя

Що таке ензимні або ферментні пілінги та як вони впливають на шкіру обличчя

Наша шкіра потребує щоденного очищення. Та окрім поверхневого регулярного вмивання за допомогою гелю або пінки, 1-2 на тиждень необхідно очищувати шкіру глибше. У цьому нам допомагають спеціальні відлущувальні засоби, або іншими словами — пілінги.

Пілінг — це загальна назва для методів часткового або повного видалення рогового шару плюс глибших шарів шкіри для корекції естетичних дефектів або омолодження шкіри.

В молодому віці пілінг просто необхідний при догляді за жирною і проблемною шкірою, тому що видаляє з поверхні шкіри ороговілі часточки, очищує пори від надлишків шкірного сала і таким чином зменшує появу чорних цяток і прищів.

А в зрілому віці регулярний пілінг в вирівнює рельєф шкіри, освіжає колір обличчя, стимулює процеси відновлення шкіри і сприяє кращому проникненню активних компонентів косметики.

Види пілінгів

Залежно від основи спеціалісти виділяють декілька видів пілінгів:

  • Механічний пілінг

Для механічного пілінгу можуть використовувати різні трави, солі та ефірні олії. Механічний пілінг активізує мікроциркуляцію. Процедура проста, усуває природне лущення шкіри. Не має сильних побічних ефектів, підходять для будь-якого виду шкіри, але може пошкоджувати епідерміс. Механічний пілінг не варто робити, якщо є пошкодження сполучної тканини: при висипі вугрів, наприклад.

  • Хімічний пілінг

У складі хімічного пілінгу може бути лимонна, молочна або мигдальна кислота, гліколева або саліцилова кілоти. Завдяки хімічному впливу кислот на шкіру, активується мікроциркуляція. Ефективність пілінгу висока, але процедура потребує уваги та досвіду дерматолога. Під час процедури, шкіра спеціально подразнюється, щоб стимулювати з'єднання колагену та активувати відновлення шкіри.

  • Лазерний

Проводиться за допомогою спеціальних лазерних пристроїв, точніше, теплової енергії, яку вони генерують. Може спричиняти побічні ефекти: інфекцію, сухість шкіри, рубці. Загоєння може зайняти більше тижня. Процедура зазвичай проводиться під анестезією. За допомогою лазерного пілінгу видаляють зморшки, шрами, вугровий висип.

Побутує думка, що пілінг – небезпечна процедура, яка часто закінчується почервонінням і відлущуванням шкіри. Але це далеко не так.

Лазерні або пілінги з агресивними кислотами дійсно слід проводити в салоні під наглядом лікаря-косметолога, але існують й інші, безпечніші види пілінгів, які можна проводити вдома: наприклад, скрабування (механічний) або ензимний (легкий хімічний) пілінг.

Якщо ви ніколи раніше не проводили цю процедуру, ми рекомендуємо спробувати саме ензимний пілінг, адже він найбільш м’яко очищує шкіру.

Що таке ензимний або ферментний пілінг?

Ензимний пілінг - це найделікатніший вид пілінгу. Іноді його називають ферментним або ферментативним, тому що активними компонентами такого пілінгу є ферменти (ензими).

Найбільш популярними активними компонентами ензимних пілінгів є:

  • Бромелайн (Bromelain) – фермент, який виділяють з плодів ананасу
  • Папаїн (Papain) – фермент, який виділяють із плодів папаї

На відміну від скрабу, ензими діють не механічно, а за допомогою хімічного процесу. Природні ферменти дуже делікатно розчиняють зроговілий шар (ексфоліація шкіри) і таким чином м'яко, але ретельно очищають протоки всіх залоз.

Коли починати та як часто застосовувати ензимний пілінг

Якщо у вас жирна або проблемна шкіра, пілінг можна використовувати, починаючи з підліткового віку для профілактики комедонів та прищів. Якщо ж у вас суха або нормальна шкіра, пілінг можна використовувати, починаючи з 25 років і протягом усього життя.

Якщо ви власниця жирної або проблемної шкіри, ензимний пілінг можна використовувати 2-3 рази на тиждень. Володаркам нормальної комбінованої або зрілої шкіри достатньо використовувати ензимний пілінг раз на тиждень. Якщо ж у вас сухий або чутливий тип шкіри, ферментний пілінг слід застосовувати не частіше, ніж раз на 7-10 днів.

Плюси та мінуси ензимного (ферментного) пілінгу

Плюси

Ензимний пілінг діє дуже делікатно, не пошкоджує та не травмує шкіру. Його можна застосовувати в будь-яку пору року, навіть літом. Ензимний пілінг — універсальна процедура, яка однаково добре працює з усіма типами шкіри, в тому числі з проблемною, чутливою та шкірою з куперозом. Ефект від ферментного пілінгу помітний одразу після процедури та має накопичувальну дію. Після процедури ензимного пілінгу не потрібен відновлювальний період, вона не залишає почервонінь, на відміну від “шкрябальних” механічних пілінгів. Ензимний пілінг — хороша “стартова” очищувальна процедура, після якої всі наступні активні речовини кремів та масок діють в рази краще. Ферментний пілінг чудово підходить вагітним, адже має безпечну натуральну формулу.

Мінуси

До мінусів можна віднести непереносимість окремих компонентів та легке пощипування при нанесенні на дуже чутливу шкіру (яке проходить після 1-2 хвилин процедури і змивання водою). Також ензимний пілінг не рекомендовано наносити на пошкоджену шкіру (обгорілу на сонці або з ранками) та в період загострення акне, дерматитів, герпесу та інших шкірних заїворювань.

Переваги ензимного пілінгу від IRENE BUKUR

Ензимний пілінг від IRENE BUKUR представлений у вигляді маски, яку легко та зручно наносити в домашніх умовах. Маска-інтенсив "Ензимна" є не лише глибоким очищувальним засобом, але й має додаткову омолоджувальну та освітлювальну дію. Її дія спрямована одразу у трьох напрямках:

1. Оновлення та вирівнювання рельєфу шкіри.

Завдяки рослинному ферменту папаїну, молочній кислоті та мигдальній олії м'яко й делікатно відлущує ороговілі клітини, розчиняє токсини та мікрозабруднення, очищує та звужують пори, запускає процес регенерації шкіри. Активні речовини продукту проникають глибоко в шари епідермісу, при цьому не порушуючи цілісність шкірних покривів.

2. Освітлення та боротьба з пігментацією

Завдяки активній стабілізованій формі вітаміну С (Ascorbyl Glucoside), маска помітно освітлює тон шкіри, усуває пігментні плями, повертає їй природне сяйво.

3. Запобігання передчасному старінню

Комплекс вітамінів РР та Е (токоферол), провітамін В5, екстракт ірландського моху та гліцин сої активізують обмінні процеси, стимулюють шкіру до оновлення клітин, забезпечують їй захист від вільних радикалів.

Уже після першого використання ваша шкіра сяючою та шовковистою на дотик, вирівняється тон та звузяться пори. Регулярне використання закріпить результат надовго.

Рекомендації для домашнього застосування

Якщо ви робите пілінг вдень ​​або ввечері, попередньо очистіть шкіру обличчя від забруднень і косметики за допомогою гелю або пінки для вмивання. А якщо вранці – достатньо просто вмитися водою.

Засіб потрібно наносити масажними рухами на шкіру обличчя, оминаючи зону навколо очей, залишити на 10-15 хвилин, а потім ретельно змити водою.

Ензими люблять тепло і вологу, в такому випадку вони краще проявляють свою активність. Тому хочемо дати вам невеличку професійну пораду: коли нанесете ензимний пілінг на шкіру обличчя – обов’язково змочіть руки теплою водою і кілька хвилин легенько помасажуйте шкіру обличчя теплими вологими пальцями; потім змочіть в теплій воді полотенце, відіжміть, накрийте обличчя, увімкніть приємну музику і полежіть так ще кілька хвилин, щоб активні компоненти ензимного пілінгу краще подіяли. Після цього змийте засіб водою кімнатної температури.

Одразу після ензимного пілінгу дуже добре зробити маску за типом шкіри – зволожувальну, протизапальну або живильну. Також після ферментного пілінгу добре працюють сироватки, адже відразу після процедури активні компоненти косметики будуть проникати в шкіру набагато краще.

Якщо ж у вас немає часу на додаткові маски, ви можете просто захистити обличчя тоніком та нанести свій щоденний зволожувальний крем.