Гусячі лапки навколо очей: Причини появи і як їх позбутися
Шкіра навколо очей (в периорбітальній зоні) дуже тендітна - товщина епідермального шару складає лише 0,5 мм. До того ж в цій зоні, на відміну від інших частин обличчя, практично немає підшкірно-жирової тканини, сальних та потових залоз. Відрізняється і структура колагенових волокон - вона сітчаста, легко руйнується та довго відновлюється. Сукупність цих факторів робить зону навколо очей найбільш вразливою для перших вікових змін.
Коли з’являються зморшки навколо очей?
Немає конкретного віку, коли ви точно помітите на обличчі появу “гусячих лапок”. В середньому це стається приблизно в 25 років, але насправді все дуже індивідуально. Нерідко перші зморшки в перирбітальній зоні можуть з’явитись навіть у 18.
Та все ж, варто розуміти, що зморшки бувають різними. Давайте розберемося у їхніх видах, щоб правильно оцінити ситуацію і підібрати найбільш доцільні процедури та догляд для зони навколо очей.
Зморшки бувають поверхневі та глибокі. Перші - це ледь помітні заломи, які якраз і отримали назву “гусячі лапки”. Їх підкоригувати найлегше. Другі - більш виражені, тому що заломи сягають дерми та підшкірно-жирової тканини. З ними треба працювати більш інтенсивно.
Також зморшки поділяють на динамічні (непомітні, коли обличчя розслаблене) та статичні (виражені незалежно від того, напружені чи розслаблені ваші м’язи обличчя).
Звичайно, більш глибокі та статичні зморшки з’являються в зрілому віці, але це не константа. Давайте ознайомимося з причинами, які можуть впливати на стан вашої шкіри.
Причини появи зморшок навколо очей
Поява зморшок - природний процес. Уявіть, що ви зім’яли аркуш паперу. Коли ви його вирівняєте, то він уже не буде ідеальним - на цьому залишаться заломи. В цьому сенсі наша шкіра - надзвичайно міцна структура. Вона здатна зминатися в одних і тих же місцях мільйони разів і багато років ви навіть не будете помічати змін. Справа в тому, що в молодому віці наш організм дуже активно продукує колаген і еластин, клітини постійно відновлюються, тому ці “зминання” не є критичними. Але з віком вироблення цього “будівельного матеріалу” заповільнюється, тому шкіра тоншає і втрачає можливість так швидко відновлюватися - так і з’являються зморшки. На час і кількість їхньої появи впливає дуже багато факторів.
- спадковість
- особливості анатомії обличчя
- захворювання аутоімунної чи ендокринної системи, патології печінки
- спосіб життя (харчування, водний режим, фізична активність, сон, погані звички)
- екологія
- неправильний догляд або його відсутність
- зовнішні агресивні фактори (висока або низька температура, вітер, УФ-випромінювання і т.д.)
- декоративна косметика
- надто активна міміка
- постійна напруженість м’язів навколо очей
- і навіть неправильна поза голови під час сну, коли порушується кровообіг
Що робити, якщо з’явились зморшки навколо очей?
Важко сказати, що хоча б хтось може завжди дотримуватись усіх “правил безпеки” щодо уникнення зморшок. Більше того, ми все ж маємо прийняти той факт, що заломи в зоні навколо очей все одно з’являться. Але рано це станеться, чи пізно - вирішувати вам.
Є декілька простих рекомендацій, які можуть значно заповільнити процес появи та поглиблення зморшок навколо очей:
- Ставтесь до шкіри навколо очей дуже акуратно. Якщо ви робите масаж або наносите косметику, ні в якому разі не натискайте та не тріть цю зону надто сильно - будь-які маніпуляції варто робити лише по масажних лініях.
- Дбайливо і регулярно доглядайте за шкірою навколо очей за допомогою спеціальних засобів. Будь-які очищувальні чи зволожувальні засоби мають бути призначені саме для цієї зони. Не варто наносити будь-які інші засоби, які не призначені для периорбітальної зони. Це не просто маркетинг - косметика для шкіри навколо очей дійсно відрізняється складом.
- Відповідально ставтеся до свого харчування. Це правило №1 взагалі для всього організму. Якщо ж говорити про шкіру навколо очей, то на неї благотворно впливають продукти, які містять у собі каротиноїди, вітаміни Е, С та А.
- Завжди захищайте шкіру навколо очей від УФ-випромінювання. Рекомендація актуальна у будь-яку пору року. Захистом можуть служити і сонцезахисна косметика, і спеціальні окуляри.
- Регулярно навідуйтесь до окуліста та дотримуйтесь рекомендацій.
- Підтримуйте водний баланс організму
- Намагайтесь уникати стресів, перенапружень та недосипань
- Контролюйте міміку
Косметологічні процедури
Відвідування лікаря-косметолога - ще одна з рекомендацій, якої слід дотримуватися, якщо ви хочете попередити або нівелювати прояви зморшок в зоні навколо очей. Відповідно до виду зморшок, спеціаліст може порадити вам процедуру, яка допоможде у вирішення цього питання. В цій статті ми детально розглянемо найпопулярніші методи терапії, їхні плюси та мінуси.
МЕЗОТЕРАПІЯ
Мезотерапія має широкий спектр дії через велику кількість мезококтейлів: від зменшення темних кіл та набряків, покращення тону до розгладження мімічних зморшок і збільшення пружності та еластичності.
Під час цієї процедури в середні шари шкіри, які називаються мезодерма, вводяться ін’єкції препаратів - це займає в середньому 30 хв. Для бажаного результату вам знадобиться 5-7 процедур з перервами на 7-10 днів. Одразу після процедури в нормі спостерігається легке почервоніння чи невеликий набряк, який має минути протягом доби.
Перевагою такої процедури є те, що існують специфічні мезококтейлі лише для зони навколо очей, якими можна вирішити декілька проблем одночасно. Недостатком мезотерапія можна вважати короткий термін дії - її потрібно проводити регулярно.
Якщо у вас гіперчутлива шкіра, висока чутливість до уколів, шкірні, інфекційні чи ендокринні захворювання, ви вагітні або годуєте грудьми, приймаєте антибіотики або кроворозріджувальні препарати, у вас погано згортається кров - слід утриматись від цієї процедури.
БОТУЛІНОТЕРАПІЯ
Основне завдання ботулінотерапії - блокувати мікросигнали нервових імпульсів, розслабити ваші м’язи і попередити “зминання” шкіри. Часто думають, що це “доросла” процедура, але результати доводять, що вона так само дієва і в молодому віці для профілактики передчасного старіння шкіри.
Під час самої процедури за допомогою делікатної голки вам вводять мікродози ботулотоксину в кругові м’язи очей, від чого ви відчуватимете легке оніміння. Ботулінотерапія займає 20-30 хв.
Процедура є дуже популярною через помітний і майже миттєвий омолоджувальний ефект (ви бачите повний результат уже через 1-2 тижні) і пролонговану дію (від 6 до 9 місяці).
Також варто відмовитись від процедури з тих же причин, що і при мезотерапії.
БІОРЕВІТАЛІЗАЦІЯ
Ціль цього методу - запустити процес синтезу власного колагену та еластину, внаслідок чого досягається помітний омолоджувальний ефект. Під час процедури вводяться ін’єкції на основі гіалуронової кислоти. Загалом це займає не більше 30 хв.
До переваг цього методу відносять кількість сеансів - необхідно мінімум 3 сеанси з інтервалом у 1-2 тижні, а також пролонгований ефект - близько 6 місяців.
В нормі після процедури можуть спостерігатись невеликі набряки, оніміння чи ущільнення в області уколів максимум 2-3 дні. Протипоказання до біоревіталізації такі ж, як при мезотерапії чи ботулінотерапії.
ЛАЗЕРНИЙ ТЕРМОЛІФТИНГ
Лазерний термоліфтинг проводять з метою активізації вироблення власного колагену через стимуляцію на глибокі шари шкіри (до 7 мм) високою температурою за допомогою спеціального апарату. Результатом процедури є покращення тонусу шкіри, еластичність, розгладження зморшок та ліфтинг-ефект.
Перевагами цього методу є безпечність, сумісність з іншими ін’єкційними процедурами, відсутність больових відчуттів та пошкоджень шкіри, немає прив’язки до сезону, а також досить довгий ефект - до 2 років.
До недоліків можна віднести лише те, що вам не достатньо лише одного сеансу, що зберегти і закріпити ефект.
Протипоказання такі ж, як і у інших процедур, а також гіперчутливість до високих температур та онкологічні захворювання.
КОНТУРНА ПЛАСТИКА
В основі методу контурної пластики - точкові ін’єкції філлерів на основі гіалуронової кислоти, прямо у зморшки, що виштовхують та розгладжують їх. Препарати вводять за допомогою делікатної голки або канюлі в більшості випадків без анестезії. Процедура контурної пластики займає близько години і не потребує особливої підготовки, крім відмови від солярію, алкоголю та аспіриномістких препаратів за 3 дні до цього.
До переваг контурної пластики можна віднести безпечність та миттєвий результат зі зморшками будь-якого рівня складності, а також те, що філлери не деформують міміку обличчя і дають стійкий та тривалий результат.
Єдиний недостаток - потреба у повторній процедурі через приблизно 6-12 місяців. Протипоказання до контурної пластики такі ж, як і до інших процедур.
Правила щоденного догляду за шкірою навколо очей
Всі вищеперечисленні процедури - інтенсивний догляд, який проводиться не дуже часто. Домашній догляд все ще залишається найбільш безпечним та регулярним для підтримання ефекту та для профілактики виникнення передчасних зморшок у зоні навколо очей. Ми рекомендуємо обдумано підходити до вибору косметичних засобів та виділили декілька основних принципів:
- Очищення. Обирайте спеціальні засоби для зони навколо очей (звичайні засоби для обличчя не підходять)
- Зволоження. Найкраще підійдуть засоби з вмістом гіалуронової кислоти, керамідів, ліпідів та інших зволожувальних компонентів, а також з пептидами, вітамінами і мінералами
- Захист від УФ-випромінювання. Для шкіри навколо очей рекомендуєм використовувати гіпоалергенні засоби.
Комплексні anti-age рішення для різних вікових категорій
Українсько-швейцарська косметика IRENE BUKUR має в своєму арсеналі комплексний догляд для шкіри навколо очей. Ми рекомендуємо базовий догляд на основі 4 продуктів: крему для зони навколо очей, сироватки, компресійних патчів та маски. Далі ми детальніше розповімо про комбінації цих засобів залежно від віку та потреб.
До ~25 років
1. Крем для зони навколо очей EYE. Трирівнева формула захисту з гіалуроновою кислотою та активним комплексом GPG4, що забезпечує тривале зволоження, зменшення набряків та темних кіл та усунення мімічних зморшок.
2. Сироватка BOTOX. Підійде дівчатам з першими мімічними зморшками. Завдяки пептидам та гіалуроновій кислоті м’яко розслабить м’язи, підтягне, надасть здорового кольору, зволожить, зробить шкіру гладенькою та еластичною.
3. Компресійні патчі. Створять компресійний ефект, завдяки якому сироватка проникне в глибокі шари шкіри, а отже посилить дію її компонентів.
4. Маска INSTANT BEAUTY. Завдяки унікальному поєднанню 9 цілющих трав та високотехнологічного пептидного комплексу маска забезпечить ефект омолодження, пружності та природного сяйва, підсилить комплексний догляд за всім обличчям.
Ближче до ~30 років змінюємо в схемі лише крем для зони навколо очей
Рекомендуємо обрати крем для контуру очей MYO FILLER. За допомогою пептидів, інноваційної технології Х-50 та методу миттєвого надходження біокомпонентів «дрон», Myo Filler заповнює мімічні зморшки, виштовхуючи їх зсередини, прибирає темні кола? активізує вироблення власного колагену й гіалуронової к-ти, робить шкіру більш гладенькою та пружною, інтенсивно зволожує та захищає шкіру від зневоднення та негативного впливу зовнішніх чинників.
Шкіра у віці 40+ потребує більш інтенсивного догляду з активнішими речовинами
Рекомендуємо змінити основний крем та сироватку і залишити патчі та маску, описані вище
Крем для зони навколо очей NEW SKIN. Революційна формула на основі пептидів та бакучіолу (рослинного аналога ретинолу) прискорює синтез колагену та гіалуронової кислоти, розгладжує зморшки, вирівнює тон, покращує кровообіг, усуває набряки та темні кола, зміцнює шкіру. На відміну від ретинолу, не викликає роздратування шкіри та почервонінь.
Сироватка LIFTING. Завдяки пептидному комплексу активізує власний колаген, підвищує еластичність, надає ліфтинг ефект. Розслабляє м’язевий тонус, помітно розгладжує та коригує більш глибокі зморшки, підтягує контур, захищає шкіру від впливу вільних радикалів.
Масаж
Окрім домашньої косметики та салонних процедур рекомендуємо навчитися робити масаж для зони навколо очей - це чудовий спосіб розслабити м’язи периорбітальної зони, зняти набряки та попередити передчасне старіння. Масаж можна проводити щодня.
- Перед процедурою очистіть шкіру та нанесіть зволожувальний крем. Для кращого ефекту можна розслабити шкіру за допомогою теплого рушника.
- Акуратно та делікатно почніть виконувати масаж поплескуючими рухами за часовою стрілкою від кутиків очей до середини близько 20 разів.
- Перейдіть до надбрівних дуг і злегка помасажуйте витягувальними рухами.
Гімнастика для очей
Вправи для зони навколо очей - ще один профілактичний метод в боротьбі зі зморшками. Рекомендуємо розглянути декілька нескладних технік:
- кола очима поетапно в різні сторони, не відкриваючи повік
- регулярна зміна фокусу з кінчика носа на перенісся по кілька секунд
- періодична затримка погляду кудись вдаль з широко розплющеними очима по 5 секунд
- “малювання” поглядом кіл, вісьмірок, вертикальних та горизонтальних ліній
- закочування очей вгору по кілька секунд
- швидке кліпання очима при опущених повіках по кілька секунд
Такі вправи можна проводити будь-коли по 10-15 хв на день. Головний принцип - вправи не повинні викликати дискомфорту.