Посічені кінчики: Лікувати чи обрізати? | Irene Bukur

Посічені кінчики: Лікувати чи обрізати?

Посічені кінчики: Лікувати чи обрізати?

Дуже часто в погоні за довгим та здоровим волоссям дівчата натикаються на неприємну перешкоду - посічені кінчики. Навіть якщо вдається відростити бажану довжину, волосся на кінчиках виглядає тьмяним, сухим та швидко ламається, від чого і псується загальна картина. Тож багато хто постає перед дилемою: “Може, краще коротке і живе, ніж довге і посічене?”

Дівчата, розуміючи причини пошкоджень та як з ними впоратись, вам не обов’язково робити цей нелегкий вибір. Давайте глибше розберемося в цьому питанні.

Ознаки посічених кінчиків

Побачити, що волосся січеться не важко, та все ж, якщо ви сумніваєтеся, можете зробити невеличкий тест. Якщо волосинки на кінцях розділяються на кілька частин і стають схожими на віяло, мають неоднорідну текстуру та ламаються, якщо їх зігнути - ви стикнулися з проблемою сухих та пошкоджених кінчиків.

Насправді це не просто естетична незручність, наявність посічених кінчиків - це лише перший дзвіночок до більш глобальної проблеми - пошкодження, пористості, сухості волосся по всій довжині та навіть випадіння. 

Чому кінчики січуться? Основні причини

Зазвичай причини посіченого волосся криються в наших повсякденних діях. Щоб розібратися в тому, що саме псує зачіску, слід проаналізувати свій догляд за волоссям. Наведемо кілька найбільш розповсюджених причин:

Миття голови

Одна з основних причин пошкодженого волосся - неправильне миття. Волосся і так страждає від якості води, яку ми використовуємо, а якщо мити голову водою високої температури - це завдасть ще більшої шкоди. Краще мити волосся теплою водою, а змивати - холодною, щоб ті лусочки волосся гарно прилягали і зберігали цілісність. Також обов’язково мити голову після відвідування басейнів чи купання в солоній воді.

Розчісування

Чи знали ви, що за статистикою ми розчісуємо волосся близько 1000 разів на місяць і майже 5000 таких маніпуляцій пошкоджує волосся? Саме тому треба знати як і чим розчісувати волосся. Відмовтесь від гребінців з металу, дерева та дешевого пластику. Після миття голови дочекайтесь, поки волосся трохи висохне і розчісуйте його, починаючи знизу, і поступово рухайтесь до коренів волосся.

Хімічний вплив

Сюди ми відносимо і часте фарбування волосся, і, власне, саму хімічну завивку. Хімічні речовини у складі засобів, які наносять на волосся, дуже сильно пошкоджують структуру волосся і роблять його пористим і неживим.

Зачіска

Тугі хвости та гульки - вороги здорового волосся. Якщо волосся довго знаходиться в “натягнутому стані”, це пошкоджує волосяні цибулини, від чого погіршується приток крові, вони ослаблюються та недостатньо живлять волосся по всій довжині. Невтішні результати таких зачісок видно не відразу, але від того вони не менш небезпечні.

Термоприбори

На сьогоднішній день у арсеналі сучасної дівчини може бути чимало девайсів: вирівнювач, фен, стайлер, плойка і т.д. Використання навіть одного із них веде до пошкоджень волосся. Зазвичай термоприбори нагрівають волосся до неприродно високої температури. Старайтесь користуватися ними рідше і обирати ті, де можна регулювати температуру.

Захворювання шкіри голови

Волосся може стати посіченим через запалення шкіри голови: себорейний дерматит, псоріаз, синдром червоного скальпу і т.д. Обов’язково зверніться до дерматолога або трихолога для вирішення цієї серйозної проблеми.

Харчування

Мабуть, це найбільш поширена причина, яка веде до погіршення стану всього організму загалом, і волосся - не виняток. Для вироблення кератину (основи структури волосся) нам необхідна білкова їжа. Також необхідно підтримувати захисний шар волосся, якому потрібні жири. Віддайте перевагу рослинним жирам (рослинні олії, авокадо, горіхи і т.д.) Збагатіть свій раціон вітамінами А, С, Е, міддю, залізом, кремнієм, споживаючи м’ясо і птицю, рибу, море- та субпродукти, фрукти і ягоди, овочі (особливо зелені), бобові і цільнозернові продукти.

Зволоження волосся

Сухому та пошкодженому волоссю конче необхідне додаткове зволоження. Для цього обирайте шампуні без шкідливих ПАВів на рослинній основі, зволожувальні бальзами, живильні маски та олійки для кінчиків волосся. Також не забувайте використовувати засоби для термозахисту.

Як позбавитись посічених кінчиків?

Якщо ваше волосся дуже посічене, стрижка - це необхідний, але лише перший крок до їх “зцілення”. Без правильного догляду ви можете стикатися з проблемою пошкодженого волосся знову і знову. Давайте розглянемо що ми можемо вдіяти вдома, і які опції для покращення структури волосся нам доступні в салоні.

Домашній догляд

- Користуйтеся натуральними шампунями на рослинній основі. Вони ні в якому разі не повинні містити агресивних миючих компонентів. На практиці такі шампуні не повинні дуже сильно пінитися і сушити шкіру голови та волосся.

- Регулярно наносьте бальзам. Рекомендуємо використовувати його після кожного миття на 3-4 хвилини, оминаючи корені. Бальзами не повинні містити сульфати та парабени.

- Обов’язково користуйтеся масками для волосся. Вони містять у складі високу концентрацію корисних живильних олій та вітамінів. Проводьте таку процедуру 1-2 рази на тиждень по 30-40 хвилин під теплим рушником.

Використовуйте спеціальні олійки. Вони повинні складатись з натуральних олій і не більше, ніж на 20% - з легких силіконів. Такі засоби не лише склеять лусочки, але й захистять волосся від високих температур.

Салонні процедури

- Ламінування. Це метод створення навколо волосся захисної плівки. В залежності від того, в якому стані перебуває волосся, ефект може триматися від 2 до 4 тижнів. Під час процедури майстер наносить на волосся два відновлювальні комплекси, а потім витягує волосся вирівнювачем, щоб компоненти краще увібрались. Зазвичай для тих дівчат, які мають сухе, пористе або кучеряве волосся, може знадобитися кілька процедур. Після ламінування волосся гладеньке, блискуче та спадаюче.

Стрижка гарячими ножицями. Така процедура підійде дівчатам, основна проблема яких - посічені кінчики. Гарячі ножиці “запечатують” зріз та не дають йому розшаровуватись.

- Бондінг. Його називають одним із найбільш потужних способів відновлення пошкодженого волосся. Частіше за все цю процедуру проводять разом з фарбуванням, але зараз нерідко роблять і самостійно. На волосся наносять малеінову кислоту, яка нейтралізує луги і попереджує пошкодження волосся.

- Глазурування волосся. Ця процедура схожа на ламінування, але до очікуваного блиску та зміцнення додається ще один плюс - зміна відтінку. Тобто це метод 2 в 1, коли ви можете і покращити структуру волосся, і трошки змінити колір делікатним, не надто стійким барвником.

Основні засоби для боротьби з пошкодженим волоссям

На сьогоднішній день косметичний ринок переповнений всілякими засобами для волосся. При виборі догляду за волоссям варто не лише звертати увагу на склад, а й підбирати засоби, які будуть підсилювати дію одне одного.

Компанія IRENE BUKUR вже більше 10 років веде дослідження в галузі догляду за волоссям, співпрацює з передовими лабораторіями світу, використовує найновіші розробки, а також великий спектр українських рослинних компонентів, які покращують структуру волосся.

Для пошкодженого, сухого, ламкого та посіченого волосся ми рекомендуємо Комплекс з чотирьох основних продуктів: шампуню, бальзаму, маски та сироватки.

Шампунь “Інтенсивне відновлення” з гіалуроновою і молочною кислотою наповнює волосся вологою та утримує її зсередини. Завдяки пшеничним та соєвим протеїнам, морським водоростям і пантенолу, шампунь покращує структуру волосся: робить його сильним, еластичним та шовковистим.

Бальзам “Відновлення” з багатим рослинним комплексом забезпечує швидке відновлення пошкодженого волосся, підтримує ліпідний шар та утримує вологу після кожного миття, перешкоджаючи подальшій ламкості.

Маска для волосся “Інтенсивне відновлення” на основі кератину і активного рослинного комплексу проникає вглиб волосяного стрижня і заповнює пошкоджені ділянки, живить вітамінами і необхідними мікроелементами, повертає волоссю еластичність та розкішний блиск.

Сироватка з дорогоцінними оліямимістить комплекс з 7 дорогоцінних олій, пептиду горошку та фітостеролів, дія яких спрямована на максимальне зволоження, захист, природне відновлення та глибоке живлення волосся по всій довжині.

ХОЧУ

ТОП-7 порад для профілактики пошкодженого волосся

Аби завжди підтримувати волосся еластичним, гладеньким, блискучим та сильним, дотримуйтесь декількох простих правил:

1 Мийте волосся якомога частіше. Так воно буде накопичувати в собі діючі зволожувальні та живильні компоненти довше.

2 Не викручуйте та не тріть мокре волосся. Краще підійде метод легкого промокування за допомогою рушника.

3 Розчісуйте волосся за потреби, а не кожні 2 години

4 Зведіть використання термоприборів до мінімуму

5 Захищайте волосся за допомогою головних уборів та термозахисних засобів

6 Якщо ви фарбуєте волосся, віддайте перевагу делікатним безаміачним фарбам

7 Якомога швидше змивайте укладочні засоби

Рекомендовані товари

Комплекс для відновлення волосся

Комплекс для відновлення волосся

Волосся виглядає пошкодженим і тьмяним? Турбує сухість і ламкість? Волосся стало випадати інтенсивні..

2692 грн