Профілактика випадіння волосся
- Чому волосся випадає?
- Чи можливо зупинити цей процес?
- Чи існує норма випадіння волосся?
- Як прискорити ріст волосся?
Ці питання не перестають турбувати людей по всьому світу, адже майже кожен стикався чи прямо зараз стикається з проблемою випадіння волосся. Тож ми спробуємо відповісти на них просто і доступно.
Перед тим, як ми приступимо до рекомендацій, слід визначитись: а чи дійсно у вас є проблема випадіння волосся? Для початку зазначимо, що випадіння невеликої кількості волосся - це нормальний природний процес.
Та якщо ви хоч раз гуглили це питання, то точно зустрічали інформацію про умовну норму в 50-100 волосин на день. А після того не могли зрозуміти: це багато чи мало, як їх порахувати?
Тож ми пропонуємо діагностувати простіше:
- Якщо ви щодня збираєте чимало волосся з гребінця
- Бачите волосся на подушці після пробудження
- Помічаєте чималу кількість волосся в душі після миття голови
- Бачите, що у вас збільшились “залисини”
- Порівнюєте фото 1-2 річної давності і помічаєте суттєве зменшення кількості волосся
В такому разі вам необхідно розібратись з причинами та поборотись за свою густину. Забігаючи наперед, хочемо запевнити, що зупинити процес випадіння та прискорити ріст волосся МОЖЛИВО.
Як швидко росте волосся?
В середньому швидкість росту волосся у європейців - 1 см на місяць. Варто зазначити, що влітку вона більша, а взимку - заповільнюється. На це впливає чимало факторів, наприклад: кількість вітамінів, фізична активність, зовнішні фактори. Так, ми не можемо максимально збільшити ці показники , але хоча б подвоїти - так. Для цього нам потрібно розібратись із причинами уповільнення росту/випадіння волосся та способами їх подолання.
Причини випадіння волосся
Як не дивно, причини випадіння волосся у жінок і чоловіків абсолютно однакові. Ми народжуємось з визначеною кількістю волосяних фолікулів (у кожного чисельність своя), а як і скільки волосин з них виросте залежить від способу життя.
Ми виділили основні причини, які впливають на швидкість росту та втрату волосся:
- Нестача вітамінів в організмі. Це причина, що є найбільш поширеною, але й також та, яку найлегше виправити. Вона зумовлена неправильним харчуванням та шкідливими звичками. Випадіння волосся - лише перший симптом, та від нестачі вітамінів страждатиме і шкіра, і весь організм загалом. Незважаючи на величезну кількість доступної нам їжі, ми все менше вживаємо щось корисне, віддаємо перевагу переробленим продуктам або нехтуємо різноманіттям. Через це наші волосяні фолікули просто недоотримують потрібного живлення і працюють гірше.
- Зовнішні фактори. Сюди ми відносимо і ультрафіолетове випромінювання, і мороз чи сильний вітер. Та якщо прозаїчніше, то на стан волосся також впливають і пересушене від обігрівачів повітря, і неякісна водопровідна вода. Якщо дуже спростити, то наша волосина - це білок, а отже будь-які різкі перепади температур, неорганічні солі, хлор чи спирт здатні його руйнувати.
- Хвороби: порушення гормонального фону, неправильна робота щитоподібної залози чи шлунково-кишечного тракту, ковід і т.і. Будемо обʼєктивими, волосся - не життєво необхідна річ для людини, тож коли організм бореться із хворобами, він кидає всі свої сили на проблему. Волосяні фолікули в цей час не отримують необхідних речовин для росту. Тож саме за станом волосся ви можете діагностувати більш серйозні порушення в організмі.
- Стрес. В сучасному світі це стало серйозною проблемою, адже ми отримали доступ до невичерпної кількості інформації. Також наразі є “популярною” схема досягаторства, коли люди заганяють себе на роботі до межі. Все це приводить до граничних навантажень для психіки. Емоційні переживання також тягнуть за собою недосипи, тож організм просто не встигає відновлюватись. Такий стан прямо впливає на випадіння волосся.
- Неправильний догляд. Часте або навпаки недостатньо часте миття, засоби з сульфатами, нехтування термозахистом, постійне використання нагрівальних пристроїв, засобів для укладки та фіксації, агресивне фарбування волосся. Так, ми не можемо відмовитись від усього списку, але ми можемо значно покращити якість волосся, якщо будемо знати і дотримуватись кількох простих правил.
Як зупинити випадіння і прискорити ріст волосся?
- Налагодити харчування
Ми ні в якому разі не пропагуємо дієт, суворих обмежень і т.д. Харчування не може бути ідеальним, бо ми не роботи, але воно може бути максимально різноманітним відповідно до наших можливостей і місця, де ми проживаємо. Додайте до раціону більше овочів, фруктів, зелені. Надайте перевагу таким видам обробки, як тушкування, запікання, варіння. Не нехтуйте крупами, адже це корисні складні вуглеводи. Обовʼязково вживайте білок: мʼясо нежирних сортів, яйця, риба, бобові. Обмежте кількість споживання переробленої їжі (ковбаса, сосиски, снеки, консерви і т.д). Але не бійтесь “хороших” жирів: горішки, авокадо, різні види олій. Раціон з великим різноманіттям вітамінів обовʼязково поліпшить стан вашого волосся і організм вцілому.
- Захистити волосся
Не виходьте з дому з вологим волоссям, носіть капелюхи, промивайте волосся після кожного купання у морі, використовуйте термозахист, встановіть вдома зволожувач повітря - це прості, але дуже дієві методи не допустити руйнування наявного волосся та забезпечити здорову роботу волосяних фолікулів.
- Звернутись до лікаря
Перший крок - це похід до ендокринолога. Найчастіше на ріст волосся впливає саме гормональний фон. Лікар запропонує здати аналіз крові і покаже вам повну картину. Можливо, вам просто не вистачає заліза чи вітаміну D. Ці показники дуже легко виправити, тож не бійтесь звертатись до професіонала. Це не лише покращить ваше здоровʼя і зовнішній вигляд, а ще й зекономить чимало коштів, які ви недоцільно витрачатимете на “чудо-засоби”.
- Спати
Очевидна річ, та не кожен усвідослює її важливість. Здоровий і достатньо тривалий сон - це фундаментальна річ для нашого здоровʼя і волосся зокрема. Дорослій людині необхідно спати в середньому від 6 до 8 годин. Для цього требе відмовитись від яскравого світла, гучних звуків та гаджетів хоча б за годину до сну.
- Спробувати масаж голови
Ціль такого масажу - посилити кровообіг в зоні росту волосся. Внаслідок простих дій волосяні фолікули отримуватимуть більше живильних та біологічно активних речовин, які сприятимуть росту волосся. Головне - не перегніть палицю. Не потрібно дряпати, шкрябати і активно чесати голову гребінцями. Найкращий інструмент - ваші руки. Мʼякими, але достатньо інтенсивними рухами регулярно масажуйте голову кілька хвилин на день.
- Не боятись зістригати кінчики
Якщо ви помітили, що на кінцях волосся роздвоюється, сухе та посічене, не жалійте його зрізати. Якщо цього не робити, пошкодження ставатимуть більш помітними, волосся ламатиметься все вище і вище, і згодом вам доведеться образіти не 2, а цілих 10 см. В таких умовах відростити бажану довжину, яка виглядатиме здоровою, буде надзвичайно важко.
- Підібрати безпечний догляд
Стрижка - не панацея, якщо після неї не дотримуватись правил догляду. Тож намагайтесь випередити пошкодження, а не боротись з наслідками. Обовʼязково використовуйте термозахист перед кожною процедурою нагрівання, обирайте шампуні без сульфатів, регулярно використовуйте кондиціонери і маски, які захищатимуть волосяне волотно, робіть пілінги шкіри голови.
Догляд від випадіння та для прискорення росту волосся
Є два види догляду за волоссям: так званий салонний та домашній. Великий плюс першого виду - це досить швидкий результат, який ви можете помітити уже через 5-10 сеансів. Серед процедур, які ми можемо радити: дарсонвалізація, мезотерапія, плазмоліфтинг, озонотерапія, холодна лазерна терапія. Єдиний мінус догляду у салоні - це досить затратна історія, тож не кожен може собі дозволити таку приємність.
Саме тому ми наголошуємо, що найбільш оптимальний спосіб покращити стан волосся - це домашній догляд. Так, ми не бачимо результатів одразу, але в його основі лежить регулярність та довготривалість. Маленькими діями ми досягаємо стабільних результатів, які залишаються з нами надовго. До домашнього догляду ми відносимо шампуні, бальзами, маски, сироватки та пілінги для волосся тощо.
Програма проти випадіння та для активізації росту волосся
Головні принципи у догляді за волоссям від IRENE BUKUR - це регулярність, комплексних підхід та безпека. Розробляючи Програму проти випадіння та для активізації росту волосся, ми взяли за основу мʼякі рослинні компоненти та передові наукові розробки у світі косметології.
Усю програму можна умовно розділити на три етапи: перед, під час та після миття голови.
Етап 1
Коли нас турбує випадіння або заповільнення росту волосся, ми частіше за все намагаємось працювати з волосяним полотном. Але насправді першим, на що ми повинні звернути увагу - це шкіра голови. Саме там знаходяться волосяні цибулини, які й відповідають за якість нашого волосся.
- Флагманський продукт програми – Фітоконцентрат для шкіри голови. Це унікальний зміцнюючий засіб для волосся на українському ринку, який не має аналогів. Містить 14 цілющих екстрактів, трав, масел, пептидів та фітостеролів, які пришвидшують кровообіг в зоні росту волосся, оздоровлюють та пробуджують “сплячі” волосяні цибулини та активізують ріст молодого волосся. З одного волосяного фолікула може зрости до 3 волосків. Чому б не взяти максимум? Застосовуйте фітоконцентрат 2-3 рази на тиждень протягом 2 місяців.
- Щоб усунути всі хвороботворні бактерії, глибоко очистити та покращити доступ поживних речовин до волосяних фолікулів, ми рекомендуємо використовувати маску для шкіри голови "Капілярну". Вона працює як пілінг: очищує від забруднень і жиру, сприяє насиченню шкіри киснем, виводить токсини, балансує вироблення себуму, чинить антибактеріальну дію, усуває лупу, зупиняє випадіння та активізує ріст здорового волосся. Рекомендовано використовувати 2-3 рази на тиждень.
Етап 2
Миття голови - це вже не лише вплив на шкіру, але й поліпшення якості волосяного полотна. Найважливіше на цьому етапі не пошкодити волосяне волотно агресивними компонентами, тож їх просто не має бути у складі шампуню.
- Шампунь “Делікатний” складається з 12 цілющих трав. Завдяки особливій миючій формулі на основі мильнянки лікарської, дбайливо видаляє забруднення, жир і залишки засобів для укладки, не викликаючи подразнень та не пересушуючи шкіру голови. Його дія також направлена проти випадіння волосся. Шампунь “Делікатний” насичує шкіру живильними речовинами, зберігає оптимальний Ph-баланс і оздоровлює волосяні цибулини. Молочна кислота та протеїни у складі шампуню зміцнюють волосся зсередини.
Етап 3
Після того, як ми помили голову, наше волосся максимально вразливе, тож усі мікротріщинки, які вже наявні на волосяному волотні, треба заповнити і захистити. Тож маска для волосся - це не лише про приємне на дотик волосся, але й про його захист.
Маска “Делікатна” призначена для оздоровлення та активізації росту волосся. Активна формула на основі гіалуронової кислоти, поліахариду трегалози і рослинних екстрактів працює як філлер: заповнює і ущільнює волосяне полотно, збільшуючи його в об’ємі, розгладжує поверхню, повертає силу та блиск. Натуральні олії, протеїни і вітаміни А, В1, В5, РР сприяють реабілітації пошкодженого волосся і зміцненню волосяних цибулин. Маску “Делікатну” можна використовувати після кожного миття на 2-3 хв, або кілька разів на тиждень для більш інтенсивного проникнення на 20-30хв.
Наостанок хочеться сказати, що в роботі з волоссям необхідно набратись терпіння. В середньому помітні зміни можна спостерігати після 2-3 місяців правильних і корисних дій. Довго? Насправді в контексті життя це дуже короткий термін, за який ви можете кардинально змінити стан і вигляд свого волосся. Тож не опускайте руки на половині шляху і досягайте свого максимуму!