УСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЗАХИСТ ВІД СОНЦЯ
ЩО ТАКЕ SPF?
SPF розшифровується як “фактор захисту від сонця” (Sun Protection Factor) і є показником того, наскільки добре ваша шкіра буде захищена від ультрафіолетових (УФ) променів. Чим вищий цей фактор (8, 10, 15, 30, 50), тим кращий захист.
Незважаючи на те, що саме УФ-випромінювання є однією з основних причин появи пігментації, старіння та навіть раку шкіри, люди все ще приділяють недостатню увагу санскріну (сонцезахисним засобам).
ЯК ДІЮТЬ ЗАСОБИ З SPF?
УФ-промені бувають двох типів: UVA та UVB. Перші - це короткі та поверхневі промені, що викликають саме сонячні опіки, а другі - довші та триваліші, які призводять до глибших руйнувань у шкірі. Тож завдання SPF крему - стати перешкодою на шляху цих променів.
Простими словами, крем з SPF виконує функцію “щита”, що захищає шкіру від сонячних опіків, не дозволяє УФ-променям проникати вглиб дерми і провокувати патологічні зміни. “Щит” може бути фізичним та хімічним, залежно від формули.
ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ФІЗИЧНІ ТА ХІМІЧНІ ФІЛЬТРИ?
Фізичні фільтри залишаються на поверхні шкіри та відбивають UVA та UVB промені. Як правило, вони складаються з оксиду цинку або діаксиду титану. Сонцезахисний крем з фізичними фільтрами треба поновлювати на шкірі кожну годину-дві.
Хімічні фільтри містять вуглець, що вбирається у верхні шари шкіри та здатен не відбивати, а поглинати UVB та частину діапазону UVA променів. SPF креми з хімічними фільтрами не потребують частого повторного нанесення протягом дня.
Існують також SPF креми, що містять обидва види фільтрів.
КОЛИ НАМ ПОТРІБЕН КРЕМ З SPF?
Все ще побутує думка, що SPF крем слід наносити лише в літні ясні та спекотні дні, щоб “не згоріти”. Насправді ж його треба наносити майже 5-7 місяців протягом року у нашій місцевості, а також і взимку, якщо ви подорожуєте до гір.
Найпростіший спосіб визначити, чи потрібно вам перед виходом на вулицю нанести SPF - зазирнути до свого смартфона. У застосунку з погодою є інформація про рівень УФ-випромінювання (UV INDEX) від 0 до 11+.
0-2 - низький рівень випромінювання
Середній показник в осінньо-зимовий період. Від 1 - наносимо сонцезахисні засоби з SPF 8-15
3-7 - інтенсивне випромінювання
Окрім першочергового захисту кремом SPF 30-50, забезпечте додатковий захист у вигляді головних уборів та одягу. По можливості уникайте прямих сонячних променів вдень.
8-11+ - екстримальний рівень випромінювання
В такі гарячі години ми би взагалі не радили виходити на сонце, але якщо це необхідно, максимально закрийте усі ділянци шкіри, зберігайте водний баланс, намагайтеь частіше еребувати в тіні. Крем з SPF - не нижче 50.
ВАЖЛИВО! Вам треба приділяти особливу увагу захисту від сонця, якщо у вашому анамнезі є розацеа, екзема, псоріаз чи дерматитом - для запобігання загостренню дерматологічних захворювань, зменшення почервоніння та запалення шкіри.
Ще одна причина підвищеної уваги до сонцезахисту - велика кількість родимок на шкірі. Це підвищує ризик злоякісних новоутворен під дією УФ-променів.
Також моменти, коли ваша шкіра потребує вищого рівня захисту, ніж про це світчить індекс, через косметологічні процедури. Мова йде про пілінги, епіляцію та інші процедури, які мають вплив на верхній шар шкіри. Після таких процедур шкіра надзвичайно вразлива, тож навіть невинні промінці можуть призвести до появи пігментації та навіть опіків.
Будь ласка, обов’язково посилено захищайте шкіру у всіх описаних випадках, навіть якщо на вулиці хмарно і вам здається, що безпечно.
ЯК ОБРАТИ SPF КРЕМ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ?
В першу чергу ми радимо розібратись з позначками, які зустрічаються на упаковці, щоб уміти їх читати.
- Рівень захисту позначається на допомогою цифр. Тут усе просто - чим вища цифра, тим кращий захист. Але запамʼятайте, що не існує ніяких SPF 60, 80 чи 100. Найвищий рівень захисту - 50. Все інше - маркетинг.
- На рівень захисту від UVA променів може вказувати також позначка РА. PA+ позначає мінімальний захист, PA++ – помірний, PA+++ – максимальний.
- Абревіатури UVA та UVB вказуватимуть на те, від яких саме променів захищатиме сонцезахисний крем.
Придбати справді класний сонцезахисний крем для обличчя - завдання з зірочкою. Адже при виборі треба врахувати так багато факторів!
“Щоб надійно захищав”
В теплу пору року індекс ультрафіолетового випромінювання в Україні сягатиме позначки 7-8! Тож починаючи з квітня, найкращим вибором стане рівень захисту SPF-50. Також радимо обрати крем з широким спектром захисту від UVA та UVB променів.
“Щоб не псував шкіру”
Будемо чесними, усі сонцезахисні креми жирніші за звичайні і це їхня особливість. Але! Деякі екземпляри просто перетворюють обличчя на блискучий млинець, та ще й забивають пори, викликають запалення та вугрі… Щоб цього уникнути, зверніть увагу на склад - обирайте легкі креми на водній основі. Чутливій шкірі схильній до запалень чи акне, варто уникати кремів з оксибензоном та параамінобензойною кислотою через підвищений ризик подразнення шкіри.
“Щоб був універсальним”
Зважаючи на те, що влітку кортить легкості, на обличчя аж ніяк не хочеться наносити багато кремів. Хороший сучасний крем з SPF зазвичай виконує не лише функцію захисту. Тож обовʼязково зверніть увагу на додаткові функції санскріну та обирайте відповідно до своїх потреб.
“Щоб був економним”
Зважаючи на те, що сонцезахисного крему потрібно досить багато, скоріш за все, вам не вистачить однієї баночки на сезон. Але можна суттєво зекономити, надавши перевагу SPF кремам з хімічними фільтрами, які не треба постійно поновлювати на шкірі.
АНТИПІГМЕНТНИЙ КРЕМ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ SPF 50 ВІД IRENE BUKUR
Якщо ви маєте подібні запити до крему для обличчя з SPF, вам неодмінно сподобається Антипігментний крем для обличчя SPF 50 від IRENE BUKUR.
Він задовольнить навіть найпримхливіших, бо поєднує у собі:
ЗАХИСТ від УФ-випромінювання найвищого рівня (UVA+UVB, PA+++) на основі безпечних хімічних фільтрів, що не викликають подразнень та підходять абсолютно всім типам шкіри, навіть найчутливішій.
КОМФОРТНА ТЕКСТУРА досягається завдяки відсутності важких олій та комедогенних складників. Легка збалансована формула крему дарує відчуття легкості і слугує чудовою базою під макіяж.
ІНТЕНСИВНЕ ЗВОЛОЖЕННЯ забезпечує потужний зволожувач ElfaMoist у поєднанні з алое та екстрактом дині, що легко вбираються та утримують вологу у шкірі тривалий час. Завдяки цьому зникає відчуття сухості та лущення, вирівнюються неглибокі зморшки.
АНТИПІГМЕНТНІ ВЛАСТИВОСТІ - це ще один плюс сонцезахисного крему від IRENE BUKUR, адже ви не лише захищаєте шкіру від згубного впливу сонця, але й можете знизити синтез меланіну та усунути уже наявну пігментацію, вирівняти й освітлити тон шкіри.
Крем для обличчя антипігментний SPF 50, 50 мл
Антипігментний крем для обличчя SPF 50 від IRENE BUKUR - це чудовий варіант для тих, хто хоче від крему більшого.
ЯК ПРАВИЛЬНО НАНОСИТИ КРЕМ З SPF?
Найцікавіше те, що навіть придбавши найкращий сонцезахисний крем на світі, ви можете відчути на собі увесь його можливий рівень захисту. Причиною цього може стати недостатня кількість засобу.
Норма нанесення сонцезахисного крему для обличчя - 2 мг. Звичайно, що мало хто з нас може собі коректно уявити такий обʼєм, тож косметологи та дерматологи придумали для нас лайфхак. Нанесіть крем на внутрішню сторону вказівного та середнього пальця від початку до кінця - це і є приблизно 2 мл.
Наносьте крем з SPF за 15-30 хв до виходу на сонце.
Якщо після нанесення сонцезахисного крему ти плаваєш, сильно пітнієш, або фізично витираєш обличчя рушником, обовʼязково понови його шар через 2 години.
ЯК ЕФЕКТИВНО ЗМИТИ SPF КРЕМ?
Крем для обличчя з SPF, як і будь-яку іншу доглядову чи декоративну косметику, потрібно змивати для запобігання запалень чи висипань. Як зробити це правильно?
- Помасуй вологу шкіру обличчя круговими рухами разом з очищувальним засобом. Роби це протягом 1-3 хв, щоб ретельно видалити не лише крем, але й піт і забруднення.
- Не забувай про найменш “помітні” зони: біля росту лінії волосся чи за крилами лоса.
- Після вмивання ретельно змий очищувальний засіб теплою водою.
- Щоб висушити обличчя, використовуй паперові серветки: ніжно вбирай вологу легкими доторками, не три шкіру.
НАЙПОШИРЕНІШІ МІФИ ПРО SPF
МІФ: Шкода УФ-випромінювання - страшилки задля більших продажів.
ПРАВДА: УФ-випромінювання пошкоджує ДНК клітин шкіри, викликає окислювальний процес, а в підсумку – сухість, передчасні зморшки, втрату пружності.
МІФ: Темній шкірі не потрібен SPF.
ПРАВДА: УФ-промені шкідливо впливають на шкіру незалежно від її кольору.
МІФ: З SPF неможливо засмагнути.
ПРАВДА: З SPF кремом ви отримаєте здоровішу засмагу.
МІФ: Існують SPF 60, 70…100, які гарантують ще більше захисту.
ПРАВДА: SPF 50 – максимальний рівень захисту. Вище 50 – це лише маркетинговий хід.
МІФ: Сонцезахисний крем для тіла підходить і для обличчя.
ПРАВДА: SPF креми для тіла переважно мають більш щільну і “важку” текстуру, що провокує закупорювання пор на ніжній шкірі обличчя, а як наслідок - виникнення запалень і прищів