Волосся швидко жирніє: ТОП-5 порад для догляду за волоссям | Irene Bukur

Волосся швидко жирніє: ТОП-5 порад для догляду за волоссям

Волосся швидко жирніє: ТОП-5 порад для догляду за волоссям

В нас час жирне волосся вважають ознакою недоглянутості, тож кожна з нас старається тримати цю проблему під контролем. Найтяжче це дається володаркам жирного типу шкіри голови - в деяких випадках волосся виглядає жирним уже через декілька годин. Чому голова волосся так швидко брудниться? І чи можна контролювати цей процес? В статті ви знайдете відповіді на свої питання.

Чому волосся швидко жирніє? Причини

Пожирніння волосся - природний процес. Біля коренів волосся на нашій голові знаходиться безліч сальних залоз, які виробляють себум (шкірне сало). Він необхідний для того, щоб волосся залишалось зволоженим, гладеньким та не ламким. Але дуже часто під дією різних чинників баланс вироблення шкірного сала порушується, від чого його кількість перевищує норму і приводить не лише до естетичних незручностей та дискомфорту, але й до лупи та випадіння волосся. Це відбувається через те, що при наявності великої кількості себуму у бактерій з’являється сприятливе середовище до розмноження. Так шкіра голови запалюється, волосяні фолікули страждають і “скидають” волосся. Давайте розберемося, що може послужити причиною підвищеної жирності.

Гормони

Вперше із жирністю волосся ми стикаємось в період статевого дозрівання. Зміна гормонального фону може приводити до дисбалансу вироблення себуму. Також з дисбалансом гормонів жінки можуть стикатись в період вагітності та менопаузи.

Стрес

Цей фактор впливає на увесь наш організм і на роботу сальних залоз зокрема. Стрес приводить до викиду кортизолу, який активує клітини, що виробляють шкірне сало. 

Харчування

Незбалансоване харчування також пагубно впливає на стан шкіри голови та волосся. Повишене вироблення себуму провокують продукти з великою кількістю рафінованих вуглеводів і насичених жирів: смажена і жирна їжа, гострі і мариновані продукти, солоні страви, алкоголь, газовані напої.

Захворювання

Найбільш поширене захворювання, яке провокує жирність волосся - себорейний дерматит. Це запалення шкіри голови через продукти життєдіяльності дріжжеподібних грибів Malassezia. Симптоми цього захворювання: свербіння, сухість, ламкість і тоншання волосся, втрата кольору.

Догляд

Збій роботи сальних залоз також може викликати неякісний догляд, а саме неправильна техніка миття голови і агресивні шампуні та маски, що травмують шкіру. 

Що робити, якщо волосся швидко жирніє?

Насамперед, потрібно налагодити свій спосіб життя: уникати стресів, більше часу проводити на свіжому повітрі, займатися фізичною активністю, спати не менше 7-8 годин на день, харчуватися різноманітною їжею, обов’язково збагатити свій раціон вітамінами та виключити “харчове сміття”.

Якщо ж ви підозрюєте у себе себорейний дерматиті, обов’язково зверніться до лікаря дерматолога або трихолога - він зробить необхідні аналізи, назначить медикаментозне лікування або дасть поради для щоденного догляду.

Та в будь-якому випадку, вам необхідно буде підібрати правильний догляд, адже саме він є базою для здорового та сильного волосся і зданет регулювати вироблення себуму.

Як правильно доглядати за жирним волоссям?

Необхідно розуміти, що причина жирного волосся криється в самій роботі сальних залоз. Отже, нам потрібно працювати зі шкірою голови. Трихологи радять не обмежуватись шампунями, а звернути увагу на пілінги та засоби для оздоровлення волосяних фолікулів.

Більше 10 років бренд IRENE BUKUR успішно працює з проблемами лупи, жирності та випадіння волосся за допомогою комплексної програми. Серед їхнього асортименту є дбайливі засоби для шкіри голови, які проникають у волосяний фолікул та регулюють вироблення шкірного сала. 

Фітоконцентрат для шкіри голови на основі 14 цілющих трав. Це унікальний продукт на українському ринку, який не має аналогів. Засіб має антибактеріальні та протизапальні властивості, живить шкіру голови трав’яними екстрактами, активізує ріст здорового волосся та стимулює вже існуючі волосяні цибулинки віддавати більше поживних речовин волоссю, яке вже виросло.

Маска для шкіри голови “Капілярна” працює як пілінг: глибоко очищує шкіру голови, виводить токсини, покращує мікроциркуляцію крові, балансує вироблення себуму, живить волосяні фолікули амінокислотами та зміцнює їх.

Базовий догляд не менш важливий. Вам необхідні шампунь та маска, які не будуть містити агресивних складових та делікатно очистять та відновлять волосся по всій довжині, аби волосяний фолікул не “скидав” пошкоджене чи пересушене волосся, як старе і непотрібне.

Базовий догляд для жирного волосся від IRENE BUKUR на 90% складається з рослинних компонентів, не містить SIS/SLES та парабенів. Шампунь “Делікатний” на основі 12 цілющих трав дбайливо очищує волосся від жиру та бруду, не пересушуючи його, насичує шкіру голови вітамінами та поживними речовинами, не викликає подразнень, зміцнює волосяні цибулини та робить волосся здоровим, сильним та пружним.

Маска “Делікатна” з рослинними екстрактами та оліями глибоко зволожує, реставрує пошкоджену структуру волосся, захищає від зовнішніх негативних факторів та надає волоссю еластичності, сяйва та шовковистості.

Також існують спеціальні процедури для лікування роботи сальних залоз, які може назначити і провести лікар трихолог:ґ

ПЛАЗМОТЕРАПІЯ. Під час процедури використовують спеціальний препарат на основі гідролізату плаценти людини. Його вводять у вену або місцево у шкіру голови. Він регулює вироблення гормонів прогестерону, естрогену та тестостерону, що впливають на роботу сальних залоз.

МІКРОТОКОВА ТЕРАПІЯ. На шкіру впливають за допомогою мікротоків низької частоти. Вони стимулюють кровообіг та лімфоток, насичують шкіру киснем, активізують обмінні процеси у волосяних фолікулах.

ЛАЗЕРНА ТЕРАПІЯ. Низькочастотні лазерні промені проникають в корінь волосся, підвищують кровообіг та рівень метаболізму в клітинах, регулюють секрецію шкірного сала та активізують ріст волосся. 

ТОП-5 порад для догляду за жирним волоссям

Щоб вирішити проблему жирності волосся нам потрібно знати не лише якими засобами користуватись, але й як це робити. Ось декілька порад як правильно мити волосся, аби уникнути надмірної жирності.

1. Спінюйте шампунь в руках, а не на голові. Після миття ретельно змивайте волосся.

2. Мийте волосся два рази. Спочатку змивається бруд та жир, а уже потім лікувальні компоненти шампуню діють на волосяні фолікули

3. Відмовтесь від гарячої води - це розширює пори і спонукає до більшого вироблення шкірного сала

4. Не дряпайте шкіру під час миття та не зловживайте частим розчісуванням жорсткими гребінцями - це травмує сальні залози і приводить до запалень, 

5. Не бійтесь бальзамів та масок через їхню, наче б то, високу жирність. Вони необхідні не лише для шовковистості, але й для того, щоб збалансувати кислотно-лужний баланс волосся після миття шампунем.

 

 

Рекомендовані товари

Маска для оздоровлення шкіри голови та волосся "Капілярна",  100 мл з піроктон оламіном та вітаміном  РР

Маска для оздоровлення шкіри голови та волосся "Капілярна", 100 мл з піроктон оламіном та вітаміном РР

Детокс-формула глибоко очищує та оздоровлює шкіру голови, зміцнює та активізує ріст волосся. Капі..

440 грн 629 грн

Маска для відновлення та активізації росту волосся "Делікатна", 180 мл

Маска для відновлення та активізації росту волосся "Делікатна", 180 мл

Активна філлер-формула на основі натуральних рослинних компонентів та інноваційних розробок глибоко ..

454 грн 649 грн

Фітоконцентрат проти випадіння та для активації росту волосся "Зміцнюючий", 100 мл

Фітоконцентрат проти випадіння та для активації росту волосся "Зміцнюючий", 100 мл

Інтенсивна фітоформула на основі 90% натуральних рослинних компонентів зупиняє і попереджує втрату в..

1059 грн