Як оновити шкіру та позбутися недоліків: властивості молочної кислоти
Аби шкіра мала здоровий та свіжий вигляд, вона повинна постійно оновлюватись. Якщо на поверхні накопичується багато зроговілих клітин, рельєф стає нерівним, а колір – тьмяним. Вона більш схильна до утворення запалень і чорних цяток, гірше пропускає інгредієнти косметики, тому сироватки, креми та маски, діють із меншою ефективністю.
Навіщо потрібні кислоти в косметиці?
Кислоти в косметиці допомагають м’яко “зняти” ороговілі часточки, запустити та прискорити процеси регенерації шкіри без механічних втручань. Зазвичай цей процес називають кислотним пілінгом. Раніше кислоти додавали лише у спеціальні засоби, а процедуру можна було провести лише у косметолога.
Зараз кислоти можна зустріти в найрізноманітніших засобах: гелях для вмивання, тоніках, сироватках, кремах і т.ін. Це дозволяє покращити стан шкіри обличчя та зекономити час. Завдяки правильному дозуванню, домашній догляд за шкірою обличчя з кислотами є абсолютно безпечним та ефективним.
Які бувають кислоти для обличчя?
Для догляду за обличчям використовують два види кисот: АНА та ВНА.
До AHA-кислот відносять гліколеву, молочну, мигдалеву, яблучну, винну та лимонну. Усі ці кислоти мають відлущувальний ефект. Вдосконалюють текстуру і тон шкіри, стимулюють синтез колагену та еластину, забезпечують освітлювальну та протизапальну дію, допомагають у боротьбі зі зморшками й гіперпігментацією.
Серед ВНА-кислот у б’юті-індустрії використовують лише одну. Саліцилова кислота здатна не лише відлущувати клітини на поверхні шкіри, а й проникати глибоко в пори та діяти на рівні дерми. Як важливий компонент у догляді за жирною та проблемною шкірою, вона має антибактеріальну й протизапальну дію, звільняє забиті пори від забруднень і надлишку шкірного сала, а тому підходить для лікування акне та боротьби з чорними цятками.
Сьогодні ми б хотіли звернути вашу увагу на одну з найрозповсюдженіших кислот у косметології - молочну кислоту.
Що таке молочна кислота?
Як ми і зазначали вище, молочна кислота - це різновид альфагідрокислоти (АНА). Молочну кислоту у косметології видобувають двома шляхами: із молока та фруктів (звичайний та веганський варіант). Саме її дуже часто рекомендують людям, які до того ніколи не користувались косметикою з кислотами, адже молочна кислота є дуже універсальною та має багато переваг.
Принадність молочної кислоти у тому, що вона дуже м’яка та неагресивна. Це дозволяє використовувати її на регулярній основі навіть на чутливій шкірі. її основними напрямками є відлущення та зволоження.
При нанесенні на шкіру молочна кислота руйнує зв’язок між відмерлими клітинами, очищує та освітлює, покращує рельєф та робить шкіру наче “відполірованою”, гладенькою на дотик. Зволоження відбувається за рахунок властивості накопичення вологи з навколишнього середовища та утримування її у глибоких шарах шкіри.
Як діє молочна кислота в косметиці?
Ефективність молочної кислоти залежить від дозування (нижче ми розповімо про це детальніше). Але якщо говорити про основні напрямки роботи молочної кислоти, то вони наступні:
- бореться з закритими комедонами за рахунок відлущування клітин шкіри
- покращує тон шкіри, роблячи його більш здоровим та рівномірним
- освітлює пігментні плями та сліди постакне
- усуває недоліки: висипання, запалення та почервоніння
- скорочує глибину зморшок, запобігаючи їх новій появі
- стимулює вироблення власного колагену та еластину, що дозволяє шкірі залишатись більш пружною та підтягнутою
Молочна кислота і дозування: Як обрати?
Спочатку визначіть для себе який саме результат ви хочете отримати, а вже потім при виборі засобів з молочною кислотою обов’язково звертайте увагу на дозування. Кількість молочної кислоти у складі зумовлюватиме результат. Ось вам стисле у доступне пояснення як у всьому цьому розібратись:
5% молочної кислоти у складі вказує на те, що переважатиме таки зволожувальна дія. Такі засоби прекрасно підійдуть молодій шкірі, якій необхідно позбавитись недоліків та вирівняти тон обличчя.
10% молочної кислоти у складі більш ретельно відлущуватиме ороговілі шари шкіри. Така косметика буде більш ефективною для дорослої шкіри, якій окрім зволоження потрібно ще й попрацювати над заломами і пружністю шкіри.
Ми навели найбільш розповсюджені дозування, але існують й інші у цьому діапазоні.
Нічна сироватка ADVANCED з молочною кислотою
Серед косметики IRENE BUKUR молочна кислота використовується у кількох видах засобів, та зараз ми хочемо звернути вашу увагу на новинку - Нічну сироватку ADVANCED з молочною кислотою.
У створенні косметики ми дотримуємось принципу мультифункціональності, тож до її складу увійшла не лише молочна кислота, але й інші активні компоненти: фруктові кислоти, аргінін, ніаміцид та алое вера. Це дозволяє сироватці діяти у ширшому спектрі:
ОСВІТЛЕННЯ ТА РЕГЕНЕРАЦІЯ
Фруктові кислоти безпечно розчиняють ороговілий шар шкіри, освітлюють та вирівнюють рельєф. Стимулюють процеси оновлення шкіри: вироблення власного колагену та гіалуронової кислоти.
ЗВУЖЕННЯ ПОР ТА МАТУВАННЯ
Ніаміцид регулює вироблення себуму, що сприяє звуженню пор та матуванню, знімає запалення та підвищує імунітет шкіри.
ЗВОЛОЖЕННЯ ТА ПРУЖНІСТЬ
Екстракт алое вера проникає у глибокі шари дерми та інтенсивно зволожує шкіру. Молочна кислота регулює рівень рН та підвищує пружність.
Нічна сироватка ADVANCED містить 7% молочної кислоти у складі, що є оптимальним для безпечного та видимого результату. Має накопичувальний ефект та при регулярному використанні показує видимі результати уже через 14 днів. Вона ідеально підійде вашій шкірі, якщо вас турбують:
- помітні мімічні зморшки
- нечіткий контур обличчя
- пігментні плями
- періодичні висипання
- тьмяний колір шкіри
Як правильно використовувати засоби з молочною кислотою?
В цьому питанні основним критерієм є саме ЧАС. Якщо ви вже цікавились біологічними процесами нашої шкіри протягом доби, то знаєте, що найкращий час для відновлення шкіри обличчя - це ніч. По-перше, саме вночі запускаються усі процеси регенерації, по-друге, навіть якщо у вас виникне незначне почервоніння, до ранку шкіра буде в ідеальному стані.
Ми не можемо стверджувати, що молочну кислоту не можна використовувати зранку, але треба знати про наслідки. Незважаючи на свою м’якість, молочна кислота підвищує фоточутливість шкіри. Простими словами, шкіра стає вразливою до зовнішніх факторів, зокрема, до УФ-випромінювання. Вдень можливість отримати сонячний опік досить висока, якщо не наносити SPF. Тож ми радимо використовувати засоби з молочною кислотою під час вечірніх косметичних ритуалів.
Також варто звернути увагу на увесь комплекс засобів, що ви наносите на шкіру. Не варто комбінувати засоби з кислотами. Подбайте про те, щоб у вашій б’юті-рутині не було кислот і у гелі для вмивання, у і сироватці, і у кремі. Звичайно, шкіра буває різна, але зазвичай така надмірна активність руйнує гідроліпідну мандію і призводить до сухості і подразнень. “Більше кислоти - кращий результат” тут не працює. Найкращим рішенням для вашої шкіри буде помірний, але регулярний вплив.
Я все наче зрозуміла, але боюсь обрати щось не те для своєї шкіри…
Ми знаємо, що при виборі косметики, особливо при комбінуванні різних засобів, буває страшно обрати щось не те. Нас часто лякають всі ці незрозумілі написи на баночках, та ще й треба знати що з чим наносити…
Не панікуйте. Саме для цього у нас є ціла команда професійних асистентів, які допоможуть вам із вибором. Оберіть зручний для вас вид комунікації та не соромтесь звертатись за консультацією. Ми завжди раді допомогти.