Як визначити тип шкіри обличчя? - Блог Irene Bukur

Як визначити тип шкіри обличчя?

Як визначити тип шкіри обличчя?

Якщо ви коли-небудь користувались послугами лікаря-косметолога, то помічали, що при приначенні косметики та процедур, спеціаліст відштовхується від її типу та стану, адже у кожної з нас шкіра має особливі потреби. Саме з цієї причини, якщо ви обираєте косметику самостійно, перший і найголовніший крок – визначити свій тип шкіри.

Типи шкіри обличчя та догляд

Лікарі-косметологи визначають 5 основних типів шкіри: сухий, жирний, комбінований, чутливий та нормальний.

  • Сухий тип шкіри відрізняється зниженим вмістом себуму. Така шкіра має схильність до лущень та дещо тьмяного кольору. Володарки сухого типу шкіри часто скаржаться на відчуття стягнутості та передчасної появи зморшок.

Якщо раніше у вас не було ознак сухої шкіри, скоріш за все ваше обличчя піддавалось впливу гарячого, або навпаки – холодного сухого повітря. Також шкіра стає більш схильною до сухості у зрілому віці, коли знижується інтенсивність синтезу власного колагену та еластину.

Як доглядати за сухою шкірою обличчя?

Догляд за сухою шкірою обличчя обов’язково повинен включати глибоке зволоження, інтенсивне живлення та захист від сонячного випромінювання.

Серед косметики обирайте більш щільні текстури, збагачені вітамінами. Для очищення чудово підійдуть ніжні кремоподібні засоби у вигляді молочка чи мусу. Денний крем повинен містити зволожувальні компоненти з пролонгованою дією, живильні олії та натуральні складники.

Не рекомендується використовувати агресивні очищувальні засоби у вигляді грубих скрабів.

  • Жирний тип шкіри відповідно відрізняється повишеною секрецією сальних залоз. Через це є схильність до висипань, прищів та вугрів. Жирна шкіра має виражені пори та схильна до частої появи чорних цяток. У власниць жирного типу заломи з’являються пізніше через надлишок себуму, який не дозволяє шкірі висушуватись.

Як доглядати за жирною шкірою обличчя?

Існує хибна думка, що жирну шкіру треба висушувати. Та це якраз може стимулювати сальні залози виробляти ще більше шкірного сала. Завдання косметики для жирного типу шкіри – збалансувати вироблення себуму та природний Ph, якісно зволожити та знезаразити.

Догляд за жирною шкірою обличчя починається з регулярного очищення вранці та ввечері. Для цього обирайте легкі гелеві текстури. Крем для жирної шкіри також повинен бути легким та не створювати ефекту плівки. Для більш інтенсивного очищення кілька разів на тиждень користуйтесь мікроабразивними скрабами та очищувальними масками.

  • Комбінований тип шкіри зазвичай поєднує у собі ознаки жирного та сухого або нормального типу. Найбільш розповсюджений випадок, коли ви помічаєте жирний блиск у Т-зоні, а щоки можуть навіть трошки лущитись. Комбінований тип шкіри часто характеризується неоднорідним кольором.

Як доглядати за комбінованою шкірою обличчя?

Для комбінованого типу шкіри найкраще підійде косметика на рослинній основі, що вирівняє її стан. Обирайте легкі текстури і дійте позоново. Наприклад, рясніше наносьте засоби на сухі ділянки, та менше – на жирні.

  • Чутливий тип шкіри можна роздратувати навіть при контакті з водопровідною водою та одягом. Подразнення та лущення можуть проявлятись від найменших змін температури, вітру чи механічних впливів.

Як доглядати за чутливою шкірою обличчя?

Ні в якому разі не застосовуйте агресивні очисні засоби з кислотами чи грубі скраби. Віддайте перевагу ніжним текстурам на рослинній основі. Догляд за чутливою шкірою обличчя повинен містити заспокійливі та живильні складники. 

  • Нормальний тип шкіри має збалансований вміст себуму, не має жирного блиску чи вираженої сухості. Тон шкіри рівний, а колір здоровий, пори не розширені. Власниці нормального типу шкіри стикаються зі зморшками досить пізно.

Як доглядати за нормальною шкірою обличчя?

Якщо вам пощастило мати такий тип, це не значить, що догляд за нормальною шкірою обличчя не потрібен, адже стан шкіри може змінитися. Не нехтуйте основними етапами: очищенням, тонізацією та зволоженням.

Варто зазначити, що тип шкіри обличчя може мінятися відповідно до гормонального стану чи сезонності, тому при виборі косметики звертайте увагу на характерні ознаки в конкретний період.

Косметика для всіх типів шкіри від IRENE BUKUR

На нашому сайті є зручний фільтр за типами шкіри, який допоможе обрати найбільш дієву косметику саме для вас. Кожен з продуктів розроблений з урахуванням потреб кожного типу шкіри та містить відповідні складники. Також тут ви зможете знайти універсальні засоби. Переважна більшість продуктів від IRENE BUKUR на 90% складається з натуральних рослинних компонентів.