Як зупинити випадіння волосся і прискорити його зростання?
Густе та доглянуте волосся - ознака краси та здоров'я. Це стосується не лише жінок, а й чоловіків. Багато дорослих людей стикаються з проблемою випадіння волосся, а так само хочуть прискорити їх зростання. Як зрозуміти, що волосся випадає і що робити, щоб волосся росло швидше? Давайте розумітися.
За статистикою 96% чоловіків та 79% жінок стикаються з проблемою випадіння волосся! В нормі втрата волосся коливається в середньому від 50 до 100 волосків на день. Але якщо це число вище, варто вжити заходів. Зрозуміло, що порахувати їх ми не можемо, але можемо визначити візуально:
Спостерігайте за тим, скільки волосся залишається на гребінці, подушці або в душі. Якщо ви бачите, що з кожним місяцем їх більше, це сигнал.
Зверніть увагу на стан голови. Якщо поблизу ви бачите, що волосся почало рости більш рідко або ж з'явилися залисини, яких раніше не було, це свідчить про проблему, що посилюється.
Від чого залежить швидкість росту волосся?
Є безліч внутрішніх та зовнішніх факторів, які впливають на ріст волосся. Але варто прийняти той факт, що дива у вигляді +10 сантиметрів на місяць бути просто не можемо. У середньому волосся стає довшим на 1-2 сантиметри на місяць. Це фізіологія.
Також варто розуміти, що у кожної людини швидкість росту волосся індивідуальна і залежить від статі, віку, екології, генетики, способу життя або сезонності. Наприклад, влітку волосся росте швидше, ніж узимку. Це з тим, що взимку організму доводиться справлятися коїться з іншими “неприємностями” як зміни температур, харчування і вірусів, волосся і нігті у цей час року йому над пріоритеті.
Життєвий цикл волосся
Щоб розібратися з тим як саме росте волосся і що на це може вплинути, потрібно звернути увагу на те, що у них є фази росту і не всі вони ростуть одночасно. Якщо ви помітили, що волосся поменшало, швидше за все, ваші волосяні цибулини “сплять”. Але повірте, їх можна "розбудити"!
Типовий цикл росту волосся людини може тривати від 2 до 6 років і складається з чотирьох фаз.
I - Фаза зростання або "Анаген". Задає довжину волосся і продовжується кілька років. У цьому стані перебуває приблизно 85-90% фолікулів.
II - Перехідна фаза чи “катаген”. Триває 2-3 тижні. У цей час зупиняється кровопостачання цибулин та зупиняється ріст волосся. У фазі спокою перебуває у середньому 1-2% всієї шевелюри.
III - Фаза спокою чи "телоген". Триває близько 3 місяців. У цей час старе волосся відпочиває, а нове починає входити у фазу зростання. У фазі спокою знаходиться 10-15% всіх волосся.
IV - Фаза випідання або "екзоген". Завершальна фаза життєвого циклу волосся, під час якої вони випадають зі шкіри голови, а на зміну їм приходять нові.
Якщо проаналізувати всі ці фази, то стане очевидним, що наше завдання – попрацювати зі шкірою голови та волосяним полотном. Потрібно дати якнайбільше поживних речовин, покращити кровообіг, зміцнити корінь, не травмувати шкіру та волосяне полотно, щоб стимулювати ріст волосся і якомога довше утримувати його.
Причини випадіння волосся та що з цим робити
Різке та інтенсивне випідання волосся пов'язане з раннім переходом у фазу спокою. Це відбувається приблизно через 3 місяці після впливу негативних факторів, серед яких:
- стрес
- неправильне використання фена, плоїк та укладальних засобів
- дефіцит мікроелементів (наприклад, заліза, цинку, хрому, вітаміну В12)
- зниження імунітету
- захворювання, у тому числі і Ковід
- післяпологове ослаблення організму
- гормональні збої
- зовнішні фактори (регулярне агресивне фарбування, хімічна завивка)
- неправильно підібрана косметика
Як активізувати зростання волосся?
Насамперед, виключіть фактори, що впливають на ваше здоров'я. Якщо аналізи в нормі, і ви ведете здоровий спосіб життя, обов'язково перегляньте свій догляд. Найчастіше причиною випадіння волосся можуть бути неправильно підібрані засоби, які травмують шкіру голови, волосяні цибулини або саме полотно.
Хороший догляд має бути переважно рослинним і не містити агресивних компонентів. Рекомендуємо зайнятися волоссям комплексно. Для цього ми зробили добірку засобів та процедур, які можна виконати вдома чи в салоні.
В домашніх умовах
Щоденний догляд, мабуть, найважливіший, адже ми його робимо регулярно. Радимо придивитися до авторської програми проти випадіння та активізації росту волосся від IRENE BUKUR. Всі засоби не містять SIS/SLES та парабенів, а також на 90% складаються з щадних, рослинних компонентів.
Флагманський продукт програми – Фітоконцентрат для шкіри голови. Це унікальний зміцнюючий засіб для волосся на українському ринку, який не має аналогів. Містить 14 цілющих екстрактів, трав, масел, пептидів та фітостеролів, які оздоровлюють та пробуджують “сплячі” волосяні цибулини та активізують ріст молодого волосся. З одного волосяного фолікула може зрости до 3 волосків. Чому б не взяти максимум?
Щоб усунути болючі бактерії, які сприяють випадінню волосся, рекомендуємо використовувати маску для шкіри голови “Капілярну”. Вона працює як пілінг: очищає від забруднень і жиру, сприяє насичення шкіри киснем, виводить токсини, балансує вироблення себуму, чинить антибактеріальну дію, прибирає лупу, зупиняє випадіння та активізує зростання здорового волосся.
Шампунь, бальзам та маска для волосся – основа базового догляду. Серія “Делікатна” на основі трав призначена для нормального та схильного до жирності волосся. Засоби із серії “Інтенсивне відновлення” з гіалуроновою кислотою та кератином ідеально підходять сухому та пошкодженому волоссю.
Неочевидна причина втрати волосся - їх пошкодження. Дуже часто волосяний фолікул скидає пошкоджене волосся як старе та непотрібне. Щоб відновити і продовжити життєвий цикл волосся, рекомендуємо наносити Сироватку з дорогоцінними маслами після кожного миття. Вона глибоко зволожує, живить, відновлює структуру волосся, захищає від зовнішніх агресивних факторів.
Салонні процедури
Сучасна косметологія пропонує багато процедур для активізації росту волосся. Ми виділили ТОП-5 найрезультативніших:
ДАРСОНВАЛІЗАЦІЯ. Це процедура, яка стимулює кровообіг, посилює дію та проникнення поживних компонентів, які ви використовуєте, наприклад, у домашньому догляді. Її проводять за допомогою приладу "Дарсонваль" (схожий на гребінець), який впливає на шкіру голови за допомогою мікрострумів. Курс складається із 10-15 процедур по 5-10 хвилин, які варто проводити через день. Між курсами потрібно робити місячну перерву. Дарсонвалізацію можна проводити і вдома самостійно.
МЕЗОТЕРАПІЯ. Це вітамінні коктейлі та поживні склади, які вносять у прикореневу зону шкіри голови глибокими уколами. Вони підбираються трихолог-косметолог індивідуально. Повний курс складається з 10 процедур з перервами 7-10 днів. Дуже важливо довірити цю процедуру саме лікареві, оскільки вона досить болісна.
Плазмоліфтінг. У вас попередньо беруть кілька мілілітрів крові, від якої потім відокремлюють плазму. Потім ін'єкції вашої плазми вводять у шкіру голови. Ця процедура дозволяє покращити обмінні процеси та стимулювати зростання волосся. Плазмоліфтинг обов'язково треба довірити лише лікареві!
ОЗОНОТЕРАПІЯ. У шкіру голови вводять ін'єкції озонової суміші, яка посилює кровообіг та лімфоток, внаслідок чого підвищується здатність волосяних цибулин отримувати більше поживних засобів. Процедуру має проводити лікар.
ЛАЗЕРНА ТЕРАПІЯ. Це "холодна" процедура. Не варто плутати її з лазерним гребінцем, який розігріває шкіру. Під час процедури клітини шкіри поглинають лазерне світло та стимулюють синтез білка, прискорюють клітинний метаболізм і згодом стимулюють ріст нового волосся.
7 порад для прискорення росту волосся
Відмовтеся від швидких вуглеводів, солодкого та газованих напоїв. Харчове сміття шкодить не тільки талії, а й якості волосся. Нездоровий раціон провокує грибкові захворювання шкіри голови.
Заповніть відсутні вітаміни. Волоссям особливо потрібні залізо, цинку, хрому, вітаміни В12 (останні складаються в зелені, бобових, яйцях, курці, морепродуктах, червоній рибі).
Якщо ви фарбуєте волосся, не робіть це дуже часто. Віддайте перевагу безаміачним, щадним фарбам.
Обов'язково змивайте укладальні засоби, не носите їх днями.
Не мийте голову в гарячій воді, а також не потрібно дуже сильно чухати шкіру під час миття. Це травмує волосяні цибулини, від чого вони "скидають" волосся.
Сушіть голову правильно! Відстань між феном та волоссям має бути не менше 20 сантиметрів. Найкраще вибрати середню температуру. Потік повітря має бути комфортним для тильного боку долоні.
Подбайте про здоровий сон, фізичну активність, зниження рівня стресу у вашому житті.