Як правильно доглядати за волоссям в зимовий період
У нашому кліматі доводиться постійно підлаштовуватись під прогноз погоди. Це стосується як вибору одягу, так і щоденного догляду. Але чомусь дівчата думають, що зміна сезону впливає лише на догляд за обличчям, і зовсім забувають про волосся.
Дуже дарма, адже низькі температури дуже впливають на стан волосся. Не дбаючи про них у холодну пору року (а в наших широтах це досить тривалий час - 3-4 місяці), навесні волосся ослабне настільки, що вашу зачіску врятує хіба що стрижка.
Проблеми волосся взимку
Ми виділили чотири основні проблеми у догляді за волоссям узимку, з якими доводиться стикатися майже кожній дівчині, незалежно від довжини або типу волосся.
Сухість волосся та шкіри голови. На це впливає різка зміна температури. Холод та вітер зовні, а також опалення та неправильне використання фену вдома.
Електризація волосся. Статична електрика накопичується через тертя волосся про вовняні речі (шапки, светри з високим коміром).
Поява лупи. Це також пов'язано з пересушеним повітрям у приміщенні та неправильним доглядом.
Волосся швидко жирне. Через часту зміну температур, шкіра голови часто нагрівається і остигає. Це впливає на волосяні цибулинки, які у стресовому стані починають виробляти більше шкірного сала.
Різниця між зимовим та літнім доглядом
Всі перераховані вище проблеми сигналізують нам про те, що настав час змінити косметичний догляд, а також дотримуватися кількох простих правил.
Якщо говорити загалом, то догляд за волоссям взимку повинен бути трохи складнішим і вимогливішим. Це викликано тим, що в холодну пору року організм потребує додаткових поживних речовин і вітамінів, тому страждає шкіра голови. У зв'язку з цим, на відміну від легкого літнього догляду, для зимового підійдуть більш насичені засоби для волосся, а також знадобляться додаткові поживні засоби для шкіри голови.
7 основних правил зимового догляду
1 - Мийте голову правильно
Більшість дівчат помічає, що в зимовий період їх волосся стає сухим і тьмяним. Також страждає шкіра голови – відчувається стягнутість та дискомфорт. При цьому волосся швидко жирнеться ... Погодьтеся, складне комбо! Незрозуміло який шампунь вибрати, адже хочеться позбавитися жирності і при цьому не пересушити шкіру. Дуже часто голова ще й свербить, що призводить до травматизації шкірного покриву і навіть випадання волосся.
Чому це відбувається? Зв'язок простий - щоб захиститися від холоду, ми носимо головні убори, від чого виникає ефект теплиці і коріння швидко забруднюється, а пори забиваються. Ситуація посилюється, якщо ми носимо той самий головний убір.
Щоб подолати цю проблему, вам знадобиться шампунь, який глибоко, але дуже дбайливо очищає шкіру голови, не травмуючи і не пересушуючи волосся. Найкраще підійде шампунь на рослинній основі без використання SIS/SLES.
Також зверніть увагу на те, як ви миєте голову. Не варто сильно масажувати шкіру голови пальцями і вимивати все до скрипу. Від цього можуть виникнути дрібні пошкодження, що призведе до посиленого виділення шкірного сала.
Не мийте голову надто гарячою водою. Це може додатково провокувати вироблення шкірного сала. Віддавайте перевагу трохи теплою, комфортною за температурою воді.
Є ще одна рекомендація, яка буде корисною незалежно від сезону. Перед тим, як нанести шампунь на голову, збийте його в руках до утворення піни, а потім легкими рухами, що масажують, вбийте в шкіру голови (не розтирайте волосся в руках по всій довжині).
2 - Робіть пілінг шкіри голови
Дівчата все ще дуже рідко воліють користуватися скрабами або пілінгами для шкіри голови, думаючи, що цього потребує лише обличчя і тіло. Але це зовсім негаразд. Обов'язково увімкніть у догляд за волоссям взимку цей пункт.
Пілінг для шкіри голови відлущує ороговілий шар шкіри, глибоко очищає, надає антибактеріальну дію, регулює вироблення себуму, покращує приплив крові та дозволяє клітинам отримувати більше корисних речовин та кисню. Це не тільки оздоровлює шкіру голови, а й зупиняє випадання та активізує зростання нового волосся. Також пілінг для шкіри голови чудово підійде тим дівчатам, які страждають від лупи.
3 - Додатково зволожуйте та живіть волосся
Взимку волосся дуже потребує додаткової підтримки. Якісне зволоження та харчування - основне правило по догляду за волоссям у холодну пору року.
Для цього найкраще використовувати живильну маску на рослинній основі, яка не містить силіконів та важких компонентів. Вона повинна зволожувати та утримувати вологу всередині волосся, при цьому не жирнити та не створювати ефект плівки.
Якщо влітку ви користуєтеся масками раз на тиждень, то в зимовий період варто їх наносити частіше - 2-3 рази на тиждень. Це дозволить волоссю завжди бути еластичним, шовковистим, не електризуватися і не ламатися від сухості. Також маска попереджає сплутування волосся, що часто відбувається саме взимку.
Варто наносити маску на 20-30 хвилин під шапочку і теплий рушник для більш інтенсивного догляду. Краще робити це на вологе, але не мокре волосся. Велика кількість води перешкоджає проникненню корисних речовин. Якщо ж у вас є час "носити" маску довше, скористайтеся цією можливістю - це не зашкодить волоссю, а зробить його тільки краще.
4 - Використовуйте олії для волосся
Ці засоби також добре живлять, усувають електризацію, а також захищають волосся від впливу низьких температур. Вони містять максимальну кількість поживних компонентів і можуть відновити структуру пошкодженого волосся.
Варто вибрати сироватку для волосся, у складі якого буде не більше ніж 15% силіконів. Також зверніть увагу, щоб до складу входили натуральні олії. Відмінно підійдуть масла крамбі, макадамії, ним, ши, аргану, шипшини.
Попередньо розітріть і нагрійте масло в долоньках, щоб воно "розкрилося" і краще ввібралося у волосся. Найкраще наносити на вологе волосся. Щоб запобігти жирності і липкості волосся, не варто захоплюватися - кількох крапель буде більш ніж достатньо.
5 - Не ігноруйте випадання волосся
Дуже часто дівчата скаржаться на випадання волосся саме в осінньо-зимовий період. Причиною цього можуть бути зниження рівня вітамінів, і харчування, і рівень стресу, а також неправильний догляд.
Не варто відкладати цю проблему, якщо помітили ознаки випадання волосся. Їх зростання можна активізувати за допомогою Фітоконцентрату для шкіри голови. Він містить 14 цілющих екстрактів, трав, масел, пептидів та фітостеролів, які оздоровлюють шкіру голови та борються з хвороботворними бактеріями. У його складі є кайенський перець, який стимулює кровообіг та активізує роботу волосяних фолікулів.
6 - Не допускайте пересушування волосся
Догляд за волоссям узимку не може обходитися без головного убору. Якщо ви не носите шапку, то температура в -5 - це вже величезний стрес для вашого волосся. Крім холоду, на ваше волосся впливає сильний вітер і вологість. Все це робить ваше волосся сухим, ламким і тьмяним. Більш того, без шапки можна і захворіти, а при хворобах волосся, шкіра і нігті страждають насамперед.
Ще одна причина ламкості та пересушування волосся – фарбування. Намагайтеся відмовитися від цієї процедури до весни, або використовуйте неагресивні фарби.
7 - Робіть правильну укладку
Мінімізуйте використання різних засобів для укладки. Якщо ж вам це необхідно, обов'язково змивайте їх, не залишайте надовго, адже вони дуже сильно пошкоджують волосся. Щоб змити такі засоби і не позбутися половини волосся, не розчісуйте їх перед миттям. Помийте голову шампунем, а потім нанесіть бальзам або маску на все волосся, навіть на коріння. Потім це допоможе вам добре розчесати волосся.
І, звичайно, варто згадати про правильне використання фена. Звичайне сушіння волосся може наносити дуже велику шкоду волоссю, особливо якщо це догляд за волоссям взимку. Не всі можуть повністю відмовитися від цієї процедури, але якщо вам не вдається мінімізувати вплив феном, намагайтеся хоча б робити це правильно (дистанція не менше 20 см і середній температурний режим).
Крім догляду за волоссям і шкірою голови, обов'язково подбайте про повноцінний сон, правильне харчування, водний режим, прийом вітамінів і легкі фізичні навантаження. Здоровий стан організму завжди відображається на красі вашого волосся.